Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 Rajd

  Od dawna wiadomo było, że w tym roku Sekcja Rowerowa Cyklista, działająca przy Stowarzyszeniu Nasz Grodziec, będzie jeździć po Polesiu, rozpoczynając rajd w Brześciu na Białorusi, a kończąc w Lubomlu na Ukrainie. Wszystko było przygotowane, lecz koronawirus pokrzyżował plany. Wydawało się nawet, że zorganizowanie jakiegokolwiek rajdu nie będzie możliwe. A jednak się udało, naprędce wyznaczona trasa na Podlasiu spodobała się członkom sekcji rowerowej.
  Więcej ...
 • 2 Jubileusz

  W niedzielę, 23 sierpnia 2020r. w kościele parafialnym w Grodźcu odbyły się uroczystości jubileuszowe ks. prałata Edmunda Cisaka, wieloletniego Proboszcza Parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Wojciecha, Honorowego Obywatela Gminy Ozimek, Krajowego Kapelana Sybiraków.
  Więcej ...
 • 3 Spotkanie w Bibliotece

  W niedzielne popołudnie, 5 lipca 2020r. grodziecka biblioteka była miejscem wyjątkowego spotkania. Miejscowa bibliotekarka Iwona Chętnicka jako organizator i gospodarz spotkania, wspierana przez tłumacza panią Magdalenę Lapshin z Centrum Badań Mniejszości Niemieckiej, gościła w placówce panów Güntera Mally i Hansa Mally z Norymbergii, którzy przybyli, aby spotkać się z reprezentantami lokalnej społeczności: sołtysem - panem Zdzisławem Adamskim oraz prezesem Stowarzyszenia Nasz Grodziec - panią Heleną Gruszką i jej zastępcą - panem Janem Karpa.
  Więcej ...
 • 4 Prymicje

  30 maja 2020 r. o godzinie 15.00 odbyły się w Grodźcu uroczystość święceń ks. Szymona Supla. Dzień później w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego odbyły się uroczystość Prymicji. Na przestrzeni 75 lat istnienia parafii od 1945 r. wyszedł z niej 12 kapłan.
  Więcej ...
 • 5 8 Marca

  "Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów."
  Więcej ...

Niebezpieczne wysepki na drodze krajowej

22.04.2017 przed godziną 10.00 na drodze krajowej numer 46 na wjeździe do Grodźca od strony Ozimka doszło do tragicznego wypadku.

Młody mężczyzna kierujący samochodem BMW z niewyjaśnionych przyczyn po przejechaniu wysepki spowalniającej zmienił pas ruchu na przeciwległy i wjechał w jadącą prawidłowo od strony Ozimka rowerzystkę, 60–letnią mieszkankę gminy Ozimek. Kobieta zginęła na miejscu.

 28.04.2017 około godz. 10.00 00 na drodze krajowej numer 46 na wjeździe do Grodźca od strony Dobrodzienia, załadowany samochód ciężarowy z przyczepą na wysepce spowalniającej z nieustalonej przyczyny wypadł z drogi niszcząc bariery energochłonne i dachował w rowie przydrożnym. Nastąpiło uszkodzenie pokrywy separatora zanieczyszczonych wód opadowych i roztopowych. Doszło do wycieku substancji ropopochodnych do cieku wodnego „Białaka”. Powiadomiona o zdarzeniu GDDKiA w Opolu i zarządcę cieku „Białka” WZMiUW w Opolu. Ze względu na zbliżający się weekend nie podjęto żadnych działań.

Stowarzyszenie "Nasz Grodziec" wielokrotnie sygnalizowało zarządcy drogi, że skierowanie głównego tranzytu przez miejscowość znacząco zwiększa niebezpieczeństwo uzytkowników drogi. Jak do tej pory bez pozytywnych rezultatów.

Odwiedza nas 43 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2020 Nasz Grodziec