Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 Prymicje

  30 maja 2020 r. o godzinie 15.00 odbyły się w Grodźcu uroczystość święceń ks. Szymona Supla. Dzień później w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego odbyły się uroczystość Prymicji. Na przestrzeni 75 lat istnienia parafii od 1945 r. wyszedł z niej 12 kapłan.
  Więcej ...
 • 2 8 Marca

  "Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów."
  Więcej ...
 • 3 Spotkanie członków

  Jeszcze w świątecznej scenerii w piątkowy wieczór (10 stycznia) miało miejsce w "Kuźni" noworoczne spotkanie członków Stowarzyszenia "Nasz Grodziec". Spotkanie było okazją do zapoznania się z działalnością Stowarzyszenia w roku ubiegłym, wspomnieniem najdłużej działających członków Stowarzyszenia podziękowaniem za owocną współpracę a także złożeniem życzeń na 2020r.
  Więcej ...
 • 4 Spotkanie opłatkowe

  Tradycyjnie już 22 grudnia Sołtys, Rada Sołecka i Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” zorganizowali w świetlicy wiejskiej doroczne spotkanie dla najstarszych, samotnych osób mieszkających w naszej wsi. Zawsze o Nich pamiętamy, to Oni przekazali nam tradycje i zwyczaje przywiezione z Kresów. Często czerpiemy wiedzę z ich doświadczeń i życiowej mądrości, toteż z wielką radością czekamy zawsze na naszych zacnych Gości.
  Więcej ...
 • 5 Mikołaj

  Tradycyjnie już w piątkowe popołudnie świetlica w Grodźcu zapełniła się najmłodszymi milusińskimi. Dzieci z wypiekami na twarzy wyczekiwały mając wątpliwości nie ma śniegu, czy dojedzie ? Wiadomo że jest dobry, że przywozi prezenty …..słowem budzi emocje.
  Więcej ...

Niebezpieczne wysepki na drodze krajowej

22.04.2017 przed godziną 10.00 na drodze krajowej numer 46 na wjeździe do Grodźca od strony Ozimka doszło do tragicznego wypadku.

Młody mężczyzna kierujący samochodem BMW z niewyjaśnionych przyczyn po przejechaniu wysepki spowalniającej zmienił pas ruchu na przeciwległy i wjechał w jadącą prawidłowo od strony Ozimka rowerzystkę, 60–letnią mieszkankę gminy Ozimek. Kobieta zginęła na miejscu.

 28.04.2017 około godz. 10.00 00 na drodze krajowej numer 46 na wjeździe do Grodźca od strony Dobrodzienia, załadowany samochód ciężarowy z przyczepą na wysepce spowalniającej z nieustalonej przyczyny wypadł z drogi niszcząc bariery energochłonne i dachował w rowie przydrożnym. Nastąpiło uszkodzenie pokrywy separatora zanieczyszczonych wód opadowych i roztopowych. Doszło do wycieku substancji ropopochodnych do cieku wodnego „Białaka”. Powiadomiona o zdarzeniu GDDKiA w Opolu i zarządcę cieku „Białka” WZMiUW w Opolu. Ze względu na zbliżający się weekend nie podjęto żadnych działań.

Stowarzyszenie "Nasz Grodziec" wielokrotnie sygnalizowało zarządcy drogi, że skierowanie głównego tranzytu przez miejscowość znacząco zwiększa niebezpieczeństwo uzytkowników drogi. Jak do tej pory bez pozytywnych rezultatów.

Odwiedza nas 336 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2020 Nasz Grodziec