Stowarzyszenie Nasz Grodziec
Tel.+48 775464029
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 1%

  Zachęcamy do przekazania 1%. Całość wydatkowana jest na przedsięwzięcia dla mieszkańców Grodźca.
  Więcej ...
 • 2 Dzień Kobiet

  W piątkowy wieczór świetlica wiejska w Grodźcu zgromadziła panie licznie przybyłe na świąteczne spotkanie z okazji Dnia Kobiet.
  Więcej ...
 • 3 Spotkanie opłatkowe

  W niedzielne popołudnie 16 grudnia spotkali się w świetlicy wiejskiej najstarsi a często również samotni mieszkańcy Grodźca. Tradycyjnie już od wielu lat spotkanie organizowane jest przez Sołtysa, Radę Sołecką i Stowarzyszenie Nasz Grodziec".
  Więcej ...
 • 4 Mikołaj

  Z wielką niecierpliwością oczekiwali najmłodsi mieszkańcy Grodźca zapowiadanego wcześniej w świetlicy wiejskiej Gościa. Organizatorzy zapowiadali, że już się zbliża ...słowem; emocje rosły.
  Więcej ...
 • 5 Półkolonie

  Koniec wakacji to dla najmłodszych mieszkańców Grodźca okazja do wzięcia udziału w półkoloniach organizowanych w Kuźni przez Stowarzyszenie Nasz Grodziec. W tym roku z możliwości tej skorzystało trzydzieścioro dzieci, które pod opieką pań Iwony Konieczo i Marzeny Leżak spędziły aktywnie dwa ostatnie tygodnie wakacji.
  Więcej ...

Niebezpieczne wysepki na drodze krajowej

22.04.2017 przed godziną 10.00 na drodze krajowej numer 46 na wjeździe do Grodźca od strony Ozimka doszło do tragicznego wypadku.

Młody mężczyzna kierujący samochodem BMW z niewyjaśnionych przyczyn po przejechaniu wysepki spowalniającej zmienił pas ruchu na przeciwległy i wjechał w jadącą prawidłowo od strony Ozimka rowerzystkę, 60–letnią mieszkankę gminy Ozimek. Kobieta zginęła na miejscu.

 28.04.2017 około godz. 10.00 00 na drodze krajowej numer 46 na wjeździe do Grodźca od strony Dobrodzienia, załadowany samochód ciężarowy z przyczepą na wysepce spowalniającej z nieustalonej przyczyny wypadł z drogi niszcząc bariery energochłonne i dachował w rowie przydrożnym. Nastąpiło uszkodzenie pokrywy separatora zanieczyszczonych wód opadowych i roztopowych. Doszło do wycieku substancji ropopochodnych do cieku wodnego „Białaka”. Powiadomiona o zdarzeniu GDDKiA w Opolu i zarządcę cieku „Białka” WZMiUW w Opolu. Ze względu na zbliżający się weekend nie podjęto żadnych działań.

Stowarzyszenie "Nasz Grodziec" wielokrotnie sygnalizowało zarządcy drogi, że skierowanie głównego tranzytu przez miejscowość znacząco zwiększa niebezpieczeństwo uzytkowników drogi. Jak do tej pory bez pozytywnych rezultatów.

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2019 Nasz Grodziec