Niebezpieczne wysepki na drodze krajowej

22.04.2017 przed godziną 10.00 na drodze krajowej numer 46 na wjeździe do Grodźca od strony Ozimka doszło do tragicznego wypadku.

Młody mężczyzna kierujący samochodem BMW z niewyjaśnionych przyczyn po przejechaniu wysepki spowalniającej zmienił pas ruchu na przeciwległy i wjechał w jadącą prawidłowo od strony Ozimka rowerzystkę, 60–letnią mieszkankę gminy Ozimek. Kobieta zginęła na miejscu.

 28.04.2017 około godz. 10.00 00 na drodze krajowej numer 46 na wjeździe do Grodźca od strony Dobrodzienia, załadowany samochód ciężarowy z przyczepą na wysepce spowalniającej z nieustalonej przyczyny wypadł z drogi niszcząc bariery energochłonne i dachował w rowie przydrożnym. Nastąpiło uszkodzenie pokrywy separatora zanieczyszczonych wód opadowych i roztopowych. Doszło do wycieku substancji ropopochodnych do cieku wodnego „Białaka”. Powiadomiona o zdarzeniu GDDKiA w Opolu i zarządcę cieku „Białka” WZMiUW w Opolu. Ze względu na zbliżający się weekend nie podjęto żadnych działań.

Stowarzyszenie "Nasz Grodziec" wielokrotnie sygnalizowało zarządcy drogi, że skierowanie głównego tranzytu przez miejscowość znacząco zwiększa niebezpieczeństwo uzytkowników drogi. Jak do tej pory bez pozytywnych rezultatów.