Stowarzyszenie Nasz Grodziec
Tel.+48 775464029
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 Rajd po Rumunii

  W końcu, wreszcie, nareszcie, doczekaliśmy się, urlop już jutro, już, już, tuż, tuż. Przygotowania trwały długo, specjalnie na wyjazd kupiliśmy przyczepę rowerową, mamy samochód z hakiem, który będzie ją ciągnął, trasa ustalona, noclegi zarezerwowane. W piątek wieczorem przygotowujemy się do wyjazdu, gdy nagle dostajemy informację, że samochód z hakiem zepsuł się i raczej nie powiezie naszych rowerów, jest piątek około dziesiątej wieczór.
  Więcej ...
 • 2 Spotkania Kresowe

  Tegoroczne VIII Opolskie Spotkania Kresowe odbyły się niezmiennie w Grodźcu w dniach 29-30 czerwca i były organizowane pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Opolskiego. Organizatorzy spotkania tj. Sołtys, Rada Sołecka oraz Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” zgodnie z wieloletnią tradycją przygotowali bogatą ofertę programową adresując '' ją'' zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.
  Więcej ...
 • 3 Tenis

  Sobotnie upały nie przeszkodziły uczestnikom zawodów sportowych w tenisie stołowym, którzy bardzo aktywnie spędzili do południa swój czas w sali gimnastycznej PSP w Grodźcu. Tradycyjnie już z inicjatywy Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” odbyły się tu bowiem w dniu 8 czerwca br.(sobota) kolejne -„VII Mistrzostwa Grodźca w Ping-Pongu”.
  Więcej ...
 • 4 MAMY „OPOLSKĄ GWIAZDĘ EUROPY''

  W sobotę 1 czerwca w siedzibie Stowarzyszenia „nasz Grodziec” gościliśmy uczestników projektu – rajdu rowerowego realizowanego przez LGD „Kraina Dinozaurów” pt. ,,Rowerem aleja Opolskich Gwiazd Europy’’. Peleton grupy „rajdowców” otwierała prezes LGD – Anna Golec. Grodziec był pierwszą z wielu miejscowości, które w tym dniu odwiedzili uczestnicy projektu. Obecni byli również gospodarze naszej gminy w osobach; burmistrz Ozimka – Jan Labus oraz w-ce burmistrz – Zbigniew Kowalczyk.
  Więcej ...
 • 5 Dzień Seniora

  Z okazji Dnia Seniora 19 maja, w niedzielne popołudnie, z inicjatywy Sołtysa, Rady Sołeckiej oraz Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” odbyło się w świetlicy wiejskiej uroczyste spotkanie najstarszych mieszkańców Grodźca. Ten świąteczny dzień i spotkanie jest niezmiennie okazją do wspomnień tych co odeszli do minionych lat dzieciństwa i młodości po lata współczesne.
  Więcej ...

Zebranie  wiejskie

16 marca 2015r. odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze sołectwa Grodziec.  Na wstępie prowadzący zebranie z ramienia UGiM w Ozimku Marcin Widera powitał przybyłych gości: burmistrza Ozimka Jana Labusa, zastępcę  Jarosława Witę, sekretarz Gminy Barbarę Durkalec, przewodniczącego RM Krzysztofa Kleszcza oraz radnego powiatowego Jana Karpę.

Następnie ustępujący sołtys, Zdzisław Adamski, przedstawił sprawozdanie z pracy Rady Sołeckiej i swojej. Po sprawozdaniu rozpoczęły się wybory sołtysa i Rady Sołeckiej. Na sołtysa zgłoszono kandydaturę Zdzisława Adamskiego, który w głosowaniu tajnym uzyskał 95 głosów i tym samym został powtórnie sołtysem Grodźca. Następnie odbyły się wybory do Rady Sołeckiej. W wyniku głosowania w jej skład weszli: Józef Adamski, Alicja Bogusz, Jan Kałamarz, Teresa Mielnik, Andrzej Stawczyk, Grażyna Szałapska, Marian Wojdyła. Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała komisja skrutacyjna w składzie: Barbara Durkalec, Ryszard Olearczyk, Katarzyna Pastuch.

Po wyborach odbyła się dyskusja na tematy bieżące. Mieszkańcy mówili o sprawach uciążliwych, takich, które wymagają rozwiązania. Poruszono m. in. sprawę wysokich opłat za ścieki
i niewłaściwego zachowania urzędnika PGKiM wobec mieszkańców, częstego braku prądu w naszej miejscowości, czy nieefektywnej działalności spółki wodnej. Na pytania odpowiadali burmistrzowie,
a także  przewodniczący spółki wodnej, Jan Grabowski.

Po zakończeniu zebrania odbyło się spotkanie nowej Rady Sołeckiej, podczas którego wybrano Przewodniczącą RS, została nią Alicja Bogusz.

Odwiedza nas 100 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2019 Nasz Grodziec