Stowarzyszenie Nasz Grodziec
Tel.+48 775464029
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 1%

  Zachęcamy do przekazania 1%. Całość wydatkowana jest na przedsięwzięcia dla mieszkańców Grodźca.
  Więcej ...
 • 2 Dzień Kobiet

  W piątkowy wieczór świetlica wiejska w Grodźcu zgromadziła panie licznie przybyłe na świąteczne spotkanie z okazji Dnia Kobiet.
  Więcej ...
 • 3 Spotkanie opłatkowe

  W niedzielne popołudnie 16 grudnia spotkali się w świetlicy wiejskiej najstarsi a często również samotni mieszkańcy Grodźca. Tradycyjnie już od wielu lat spotkanie organizowane jest przez Sołtysa, Radę Sołecką i Stowarzyszenie Nasz Grodziec".
  Więcej ...
 • 4 Mikołaj

  Z wielką niecierpliwością oczekiwali najmłodsi mieszkańcy Grodźca zapowiadanego wcześniej w świetlicy wiejskiej Gościa. Organizatorzy zapowiadali, że już się zbliża ...słowem; emocje rosły.
  Więcej ...
 • 5 Półkolonie

  Koniec wakacji to dla najmłodszych mieszkańców Grodźca okazja do wzięcia udziału w półkoloniach organizowanych w Kuźni przez Stowarzyszenie Nasz Grodziec. W tym roku z możliwości tej skorzystało trzydzieścioro dzieci, które pod opieką pań Iwony Konieczo i Marzeny Leżak spędziły aktywnie dwa ostatnie tygodnie wakacji.
  Więcej ...

Białka

We wrześniu 2016 r. Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Opolu wyczyścił naszą rzeczkę, wykoszono trawę, wydobyto z wody gałęzie i najróżniejsze śmieci (butelki, puszki itp.). Wszystkie te „skarby” ułożono na brzegu.

Ponieważ wielu mieszkańców Grodźca pytało mnie, kiedy śmieci zostaną uprzątnięte zadzwoniłem 12 października do WZMiUW w Opolu i w rozmowie z panią Jolantą Galas dowiedziałem się, że Wojewódzki Zarząd Melioracji nie zamierza sprzątać śmieci wydobytych z naszej rzeczki ponieważ, po pierwsze, nie ma na to pieniędzy, zaś po drugie, to nie są ich śmieci, bo przecież oni w Grodźcu nie śmiecą. 14 października zadzwoniłem jeszcze raz do pani Jolanty Galas, informując ją, że chcę napisać kilka słów nt. naszej pierwszej rozmowy i dlatego chciałbym, by potwierdziła informacje, których mi udzieliła. Pani Jolanta Galas stwierdziła, że Wojewódzki Zarząd Melioracji będzie jeszcze rozmawiał z firmą, która czyściła rzeczkę i, być może, zleci jej wywóz śmieci. Ostateczna decyzja ma zostać podjęta do końca października, miejmy nadzieję, że instytucja, która naśmieciła będzie w stanie posprzątać po sobie.

I jeszcze dwa słowa o doświadczeniach naszej Białki z Wojewódzkim Zarządem Melioracji, jakiś czas temu, ówczesny dyrektor  WZMiUW, Zbigniew Bahryj, zauważył, że nasza rzeczka nie płynie wzdłuż ulicy Częstochowskiej, lecz wypływa z rowu melioracyjnego wykopanego wzdłuż ul. Robotniczej. Nie przeszkadzało panu dyrektorowi to, że w rowie melioracyjnym wykopanym wzdłuż ulicy Robotniczej jest zupełnie sucho, a Białka płynie jakby nigdy nic. Od czasu „odkrycia” WZMiUW czyści Białkę tylko do ul. Robotniczej, parę metrów za mostem na Robotniczej pozostawia rzeczkę swojemu losowi, a czyścić zaczyna rów melioracyjny, podlegający Spółce Wodnej. Tak więc Zbigniew Bahryj udowodnił, że nie tylko bolszewicy zmieniali bieg rzek.

Odwiedza nas 103 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2019 Nasz Grodziec