Stowarzyszenie Nasz Grodziec
Tel.+48 775464029
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 Rajd po Rumunii

  W końcu, wreszcie, nareszcie, doczekaliśmy się, urlop już jutro, już, już, tuż, tuż. Przygotowania trwały długo, specjalnie na wyjazd kupiliśmy przyczepę rowerową, mamy samochód z hakiem, który będzie ją ciągnął, trasa ustalona, noclegi zarezerwowane. W piątek wieczorem przygotowujemy się do wyjazdu, gdy nagle dostajemy informację, że samochód z hakiem zepsuł się i raczej nie powiezie naszych rowerów, jest piątek około dziesiątej wieczór.
  Więcej ...
 • 2 Spotkania Kresowe

  Tegoroczne VIII Opolskie Spotkania Kresowe odbyły się niezmiennie w Grodźcu w dniach 29-30 czerwca i były organizowane pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Opolskiego. Organizatorzy spotkania tj. Sołtys, Rada Sołecka oraz Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” zgodnie z wieloletnią tradycją przygotowali bogatą ofertę programową adresując '' ją'' zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.
  Więcej ...
 • 3 Tenis

  Sobotnie upały nie przeszkodziły uczestnikom zawodów sportowych w tenisie stołowym, którzy bardzo aktywnie spędzili do południa swój czas w sali gimnastycznej PSP w Grodźcu. Tradycyjnie już z inicjatywy Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” odbyły się tu bowiem w dniu 8 czerwca br.(sobota) kolejne -„VII Mistrzostwa Grodźca w Ping-Pongu”.
  Więcej ...
 • 4 MAMY „OPOLSKĄ GWIAZDĘ EUROPY''

  W sobotę 1 czerwca w siedzibie Stowarzyszenia „nasz Grodziec” gościliśmy uczestników projektu – rajdu rowerowego realizowanego przez LGD „Kraina Dinozaurów” pt. ,,Rowerem aleja Opolskich Gwiazd Europy’’. Peleton grupy „rajdowców” otwierała prezes LGD – Anna Golec. Grodziec był pierwszą z wielu miejscowości, które w tym dniu odwiedzili uczestnicy projektu. Obecni byli również gospodarze naszej gminy w osobach; burmistrz Ozimka – Jan Labus oraz w-ce burmistrz – Zbigniew Kowalczyk.
  Więcej ...
 • 5 Dzień Seniora

  Z okazji Dnia Seniora 19 maja, w niedzielne popołudnie, z inicjatywy Sołtysa, Rady Sołeckiej oraz Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” odbyło się w świetlicy wiejskiej uroczyste spotkanie najstarszych mieszkańców Grodźca. Ten świąteczny dzień i spotkanie jest niezmiennie okazją do wspomnień tych co odeszli do minionych lat dzieciństwa i młodości po lata współczesne.
  Więcej ...

Białka

We wrześniu 2016 r. Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Opolu wyczyścił naszą rzeczkę, wykoszono trawę, wydobyto z wody gałęzie i najróżniejsze śmieci (butelki, puszki itp.). Wszystkie te „skarby” ułożono na brzegu.

Ponieważ wielu mieszkańców Grodźca pytało mnie, kiedy śmieci zostaną uprzątnięte zadzwoniłem 12 października do WZMiUW w Opolu i w rozmowie z panią Jolantą Galas dowiedziałem się, że Wojewódzki Zarząd Melioracji nie zamierza sprzątać śmieci wydobytych z naszej rzeczki ponieważ, po pierwsze, nie ma na to pieniędzy, zaś po drugie, to nie są ich śmieci, bo przecież oni w Grodźcu nie śmiecą. 14 października zadzwoniłem jeszcze raz do pani Jolanty Galas, informując ją, że chcę napisać kilka słów nt. naszej pierwszej rozmowy i dlatego chciałbym, by potwierdziła informacje, których mi udzieliła. Pani Jolanta Galas stwierdziła, że Wojewódzki Zarząd Melioracji będzie jeszcze rozmawiał z firmą, która czyściła rzeczkę i, być może, zleci jej wywóz śmieci. Ostateczna decyzja ma zostać podjęta do końca października, miejmy nadzieję, że instytucja, która naśmieciła będzie w stanie posprzątać po sobie.

I jeszcze dwa słowa o doświadczeniach naszej Białki z Wojewódzkim Zarządem Melioracji, jakiś czas temu, ówczesny dyrektor  WZMiUW, Zbigniew Bahryj, zauważył, że nasza rzeczka nie płynie wzdłuż ulicy Częstochowskiej, lecz wypływa z rowu melioracyjnego wykopanego wzdłuż ul. Robotniczej. Nie przeszkadzało panu dyrektorowi to, że w rowie melioracyjnym wykopanym wzdłuż ulicy Robotniczej jest zupełnie sucho, a Białka płynie jakby nigdy nic. Od czasu „odkrycia” WZMiUW czyści Białkę tylko do ul. Robotniczej, parę metrów za mostem na Robotniczej pozostawia rzeczkę swojemu losowi, a czyścić zaczyna rów melioracyjny, podlegający Spółce Wodnej. Tak więc Zbigniew Bahryj udowodnił, że nie tylko bolszewicy zmieniali bieg rzek.

Odwiedza nas 103 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2019 Nasz Grodziec