Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 1%

  Całość przekazanej kwoty wydawana jest na zajęcia i wydarzenia realizowane w Grodźcu
  Więcej ...
 • 2 11 Listopada

  Po raz 102 dzień 11 listopada obchodzony jest w Polsce jako Święto Niepodległości. Ten dzień szczególny zawsze był radosny towarzyszyły mu huczne imprezy, defilady, śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, biegaliśmy w różnych biegach, uczestniczyliśmy w koncertach i wielu innych wydarzeniach, słowem było podniośle, doniośle i uroczyście.
  Więcej ...
 • 3 Rajd

  Od dawna wiadomo było, że w tym roku Sekcja Rowerowa Cyklista, działająca przy Stowarzyszeniu Nasz Grodziec, będzie jeździć po Polesiu, rozpoczynając rajd w Brześciu na Białorusi, a kończąc w Lubomlu na Ukrainie. Wszystko było przygotowane, lecz koronawirus pokrzyżował plany. Wydawało się nawet, że zorganizowanie jakiegokolwiek rajdu nie będzie możliwe. A jednak się udało, naprędce wyznaczona trasa na Podlasiu spodobała się członkom sekcji rowerowej.
  Więcej ...
 • 4 Jubileusz

  W niedzielę, 23 sierpnia 2020r. w kościele parafialnym w Grodźcu odbyły się uroczystości jubileuszowe ks. prałata Edmunda Cisaka, wieloletniego Proboszcza Parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Wojciecha, Honorowego Obywatela Gminy Ozimek, Krajowego Kapelana Sybiraków.
  Więcej ...
 • 5 Spotkanie w Bibliotece

  W niedzielne popołudnie, 5 lipca 2020r. grodziecka biblioteka była miejscem wyjątkowego spotkania. Miejscowa bibliotekarka Iwona Chętnicka jako organizator i gospodarz spotkania, wspierana przez tłumacza panią Magdalenę Lapshin z Centrum Badań Mniejszości Niemieckiej, gościła w placówce panów Güntera Mally i Hansa Mally z Norymbergii, którzy przybyli, aby spotkać się z reprezentantami lokalnej społeczności: sołtysem - panem Zdzisławem Adamskim oraz prezesem Stowarzyszenia Nasz Grodziec - panią Heleną Gruszką i jej zastępcą - panem Janem Karpa.
  Więcej ...

Wycieczka w Góry Stołowe

50 osób wzięło udział w wycieczce autokarowej w Góry Stołowe, zorganizowanej 30 czerwca przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec”. Głównym celem naszej wycieczki były: Szczeliniec, Błędne Skałki i Wambierzyce. O 6.45 wyruszyliśmy z Grodźca, (niektórzy jeszcze bardzo zaspani, cóż, sobota) i o 10.30 byliśmy już na początku trasy na Szczeliniec Wielki. 

W wycieczce brały udział osoby w różnym wieku i o różnym stopniu zaawansowania w chodzeniu po górach, jednak na najwyższy szczyt Gór Stołowych weszli wszyscy bez większych kłopotów, a pokonać trzeba było 665 schodów, ułożonych w 1814 r. przez Franza Pabla, ówczesnego sołtysa pobliskiego Karłowa. Po drodze mogliśmy podziwiać uformowane przez naturę skały: Wielbłąd, Mamut, Słoń, Kwoka, Małpa, Pies, Żółw, Sowa, Fotel Pradziada. Mogliśmy także zejść do Piekiełka i Diabelskiej Kuchni. Z samego szczytu rozpościerała się wspaniała panorama, i jeszcze świadomość, że szczyt ten zdobywał niemiecki poeta romantyczny Johann Wolfgang von Goethe. Naprawdę warto było się wspinać. Następnie udaliśmy się do Błędnych Skałek, które według legendy stworzył Liczyrzepa ? Duch Gór. Kilkusetmetrowa trasa prowadziła pomiędzy maczugami, słupami, grzybami. Niektóre z głazów mają nazwy własne, np. Stołowy Głaz,  Tunel,  Kuchnia czy Kurza Stopka. Największą trudnością w pokonaniu Błędnych Skałek były wąskie na kilkadziesiąt centymetrów szczeliny, przez które musieliśmy się przeciskać. Na koniec pojechaliśmy do Wambierzyc, by zobaczyć tamtejsze sanktuarium. Według legendy, Jan z Ratna miał w tym miejscu odzyskać wzrok i ujrzeć postać Matki Boskiej. Do wspaniałej świątyni prowadzi 57 schodów. Miejscowość słynie również z ruchomej szopki, wykonanej w 1882 r. przez miejscowego zegarmistrza Longinusa Wittiga.Po zwiedzeniu Wambierzyc ruszyliśmy w drogę powrotną do Grodźca. Wszyscy uczestnicy byli zadowoleni z sobotniego wypadu w góry, być może wkrótce zaproponujemy mieszkańcom Grodźca następną wycieczkę do równie atrakcyjnego miejsca.

Odwiedza nas 113 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2021 Nasz Grodziec