Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 Prymicje

  30 maja 2020 r. o godzinie 15.00 odbyły się w Grodźcu uroczystość święceń ks. Szymona Supla. Dzień później w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego odbyły się uroczystość Prymicji. Na przestrzeni 75 lat istnienia parafii od 1945 r. wyszedł z niej 12 kapłan.
  Więcej ...
 • 2 8 Marca

  "Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów."
  Więcej ...
 • 3 Spotkanie członków

  Jeszcze w świątecznej scenerii w piątkowy wieczór (10 stycznia) miało miejsce w "Kuźni" noworoczne spotkanie członków Stowarzyszenia "Nasz Grodziec". Spotkanie było okazją do zapoznania się z działalnością Stowarzyszenia w roku ubiegłym, wspomnieniem najdłużej działających członków Stowarzyszenia podziękowaniem za owocną współpracę a także złożeniem życzeń na 2020r.
  Więcej ...
 • 4 Spotkanie opłatkowe

  Tradycyjnie już 22 grudnia Sołtys, Rada Sołecka i Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” zorganizowali w świetlicy wiejskiej doroczne spotkanie dla najstarszych, samotnych osób mieszkających w naszej wsi. Zawsze o Nich pamiętamy, to Oni przekazali nam tradycje i zwyczaje przywiezione z Kresów. Często czerpiemy wiedzę z ich doświadczeń i życiowej mądrości, toteż z wielką radością czekamy zawsze na naszych zacnych Gości.
  Więcej ...
 • 5 Mikołaj

  Tradycyjnie już w piątkowe popołudnie świetlica w Grodźcu zapełniła się najmłodszymi milusińskimi. Dzieci z wypiekami na twarzy wyczekiwały mając wątpliwości nie ma śniegu, czy dojedzie ? Wiadomo że jest dobry, że przywozi prezenty …..słowem budzi emocje.
  Więcej ...

Wycieczka do Międzygórza

W zasadzie zawiodła tylko pogoda. Od wyjazdu z Grodźca o g. 6.00 aż do godzin popołudniowych ciągle padało, na szczęście trasa nie była długa, ani też zbyt trudna. Szlak wiódł przez Ogród Bajek na Igliczną, droga powrotna prowadziła przez wodospad Wilczki.

Na drugą wycieczkę zorganizowaną przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” 11 sierpnia wybrało się 78 osób. Zaopatrzeni w płaszcze przeciwdeszczowe, nieprzemakalne kurtki i parasole wyruszyliśmy z centrum Międzygórza na Igliczną. Droga prowadziła ciągle pod górę, jednak pomimo deszczu można było podziwiać przepiękne widoki. Pierwszy przystanek mieliśmy w Ogrodzie Bajek, założonym w latach dwudziestych XX w. przez Izydora Kristiena. Ogród stanowił atrakcję zwłaszcza dla dzieci, które mogły odnaleźć w nim znanych i lubianych bohaterów, choć licznie zgromadzone figurki, domki i altanki nawiązujące do znanych wszystkim bajek oglądali z zainteresowaniem także dorośli. Z Ogrodu Bajek udaliśmy się do Sanktuarium Marii Śnieżnej. Tam przyjął nas ksiądz kustosz Andrzej Adamiak i opowiedział ciekawą historię kościoła. Figurka Matki Boskiej jest kopią figury z Mariazell w Austrii, skąd przywiózł ją w XVIII w. ówczesny sołtys pobliskiego Wilkanowa Krzysztof Veit. W tym samym wieku powstała najpierw drewniana kaplica, a później kościół. Figurka słynęła licznymi cudami, więc kościół odwiedzany był przez licznych wiernych. W 1983 r. papież Jan Paweł II ukoronował figurę Matki Bożej Śnieżnej. Po opowieściach księdza Adamiaka część osób została na mszy świętej, zaś pozostali udali się na kawę do pobliskiego schroniska. Po mszy wszyscy udaliśmy się w kierunku wodospadu na rzecze Wilczka. 22. metrowy wodospad położony jest w rezerwacie przyrody. Zejście schodkami prowadzi na sam dół kotła, gdzie spada woda. Potem, niestety, trzeba pokonać ponad dwieście kamiennych schodów, by wejść na drogę prowadzącą do Międzygórza. Po obejrzeniu wodospadu wróciliśmy do Międzygórza, gdzie odbyło się wielkie grillowanie pod rozłożystym kasztanem. Do Grodźca wróciliśmy w późnych godzinach wieczornych.

Odwiedza nas 281 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2020 Nasz Grodziec