Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 1%

  Całość przekazanej kwoty wydawana jest na zajęcia i wydarzenia realizowane w Grodźcu
  Więcej ...
 • 2 11 Listopada

  Po raz 102 dzień 11 listopada obchodzony jest w Polsce jako Święto Niepodległości. Ten dzień szczególny zawsze był radosny towarzyszyły mu huczne imprezy, defilady, śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, biegaliśmy w różnych biegach, uczestniczyliśmy w koncertach i wielu innych wydarzeniach, słowem było podniośle, doniośle i uroczyście.
  Więcej ...
 • 3 Rajd

  Od dawna wiadomo było, że w tym roku Sekcja Rowerowa Cyklista, działająca przy Stowarzyszeniu Nasz Grodziec, będzie jeździć po Polesiu, rozpoczynając rajd w Brześciu na Białorusi, a kończąc w Lubomlu na Ukrainie. Wszystko było przygotowane, lecz koronawirus pokrzyżował plany. Wydawało się nawet, że zorganizowanie jakiegokolwiek rajdu nie będzie możliwe. A jednak się udało, naprędce wyznaczona trasa na Podlasiu spodobała się członkom sekcji rowerowej.
  Więcej ...
 • 4 Jubileusz

  W niedzielę, 23 sierpnia 2020r. w kościele parafialnym w Grodźcu odbyły się uroczystości jubileuszowe ks. prałata Edmunda Cisaka, wieloletniego Proboszcza Parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Wojciecha, Honorowego Obywatela Gminy Ozimek, Krajowego Kapelana Sybiraków.
  Więcej ...
 • 5 Spotkanie w Bibliotece

  W niedzielne popołudnie, 5 lipca 2020r. grodziecka biblioteka była miejscem wyjątkowego spotkania. Miejscowa bibliotekarka Iwona Chętnicka jako organizator i gospodarz spotkania, wspierana przez tłumacza panią Magdalenę Lapshin z Centrum Badań Mniejszości Niemieckiej, gościła w placówce panów Güntera Mally i Hansa Mally z Norymbergii, którzy przybyli, aby spotkać się z reprezentantami lokalnej społeczności: sołtysem - panem Zdzisławem Adamskim oraz prezesem Stowarzyszenia Nasz Grodziec - panią Heleną Gruszką i jej zastępcą - panem Janem Karpa.
  Więcej ...

Wycieczka do Międzygórza

W zasadzie zawiodła tylko pogoda. Od wyjazdu z Grodźca o g. 6.00 aż do godzin popołudniowych ciągle padało, na szczęście trasa nie była długa, ani też zbyt trudna. Szlak wiódł przez Ogród Bajek na Igliczną, droga powrotna prowadziła przez wodospad Wilczki.

Na drugą wycieczkę zorganizowaną przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” 11 sierpnia wybrało się 78 osób. Zaopatrzeni w płaszcze przeciwdeszczowe, nieprzemakalne kurtki i parasole wyruszyliśmy z centrum Międzygórza na Igliczną. Droga prowadziła ciągle pod górę, jednak pomimo deszczu można było podziwiać przepiękne widoki. Pierwszy przystanek mieliśmy w Ogrodzie Bajek, założonym w latach dwudziestych XX w. przez Izydora Kristiena. Ogród stanowił atrakcję zwłaszcza dla dzieci, które mogły odnaleźć w nim znanych i lubianych bohaterów, choć licznie zgromadzone figurki, domki i altanki nawiązujące do znanych wszystkim bajek oglądali z zainteresowaniem także dorośli. Z Ogrodu Bajek udaliśmy się do Sanktuarium Marii Śnieżnej. Tam przyjął nas ksiądz kustosz Andrzej Adamiak i opowiedział ciekawą historię kościoła. Figurka Matki Boskiej jest kopią figury z Mariazell w Austrii, skąd przywiózł ją w XVIII w. ówczesny sołtys pobliskiego Wilkanowa Krzysztof Veit. W tym samym wieku powstała najpierw drewniana kaplica, a później kościół. Figurka słynęła licznymi cudami, więc kościół odwiedzany był przez licznych wiernych. W 1983 r. papież Jan Paweł II ukoronował figurę Matki Bożej Śnieżnej. Po opowieściach księdza Adamiaka część osób została na mszy świętej, zaś pozostali udali się na kawę do pobliskiego schroniska. Po mszy wszyscy udaliśmy się w kierunku wodospadu na rzecze Wilczka. 22. metrowy wodospad położony jest w rezerwacie przyrody. Zejście schodkami prowadzi na sam dół kotła, gdzie spada woda. Potem, niestety, trzeba pokonać ponad dwieście kamiennych schodów, by wejść na drogę prowadzącą do Międzygórza. Po obejrzeniu wodospadu wróciliśmy do Międzygórza, gdzie odbyło się wielkie grillowanie pod rozłożystym kasztanem. Do Grodźca wróciliśmy w późnych godzinach wieczornych.

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2021 Nasz Grodziec