Stowarzyszenie Nasz Grodziec
Tel.+48 775464029
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 1%

  Wpływy z 1% z ostatnich lat.
  Więcej ...
 • 2 Spotkanie członków

  Jeszcze w świątecznej scenerii w piątkowy wieczór (10 stycznia) miało miejsce w "Kuźni" noworoczne spotkanie członków Stowarzyszenia "Nasz Grodziec". Spotkanie było okazją do zapoznania się z działalnością Stowarzyszenia w roku ubiegłym, wspomnieniem najdłużej działających członków Stowarzyszenia podziękowaniem za owocną współpracę a także złożeniem życzeń na 2020r.
  Więcej ...
 • 3 Spotkanie opłatkowe

  Tradycyjnie już 22 grudnia Sołtys, Rada Sołecka i Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” zorganizowali w świetlicy wiejskiej doroczne spotkanie dla najstarszych, samotnych osób mieszkających w naszej wsi. Zawsze o Nich pamiętamy, to Oni przekazali nam tradycje i zwyczaje przywiezione z Kresów. Często czerpiemy wiedzę z ich doświadczeń i życiowej mądrości, toteż z wielką radością czekamy zawsze na naszych zacnych Gości.
  Więcej ...
 • 4 Mikołaj

  Tradycyjnie już w piątkowe popołudnie świetlica w Grodźcu zapełniła się najmłodszymi milusińskimi. Dzieci z wypiekami na twarzy wyczekiwały mając wątpliwości nie ma śniegu, czy dojedzie ? Wiadomo że jest dobry, że przywozi prezenty …..słowem budzi emocje.
  Więcej ...
 • 5 Turniej w Kota

  Po raz dziewiąty w sobotnie popołudnie dawna „Kuźnia” w Grodźcu będąca siedzibą Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” zapełniła się pasjonatami gry w „Kota”, która od wielu pokoleń emocjonuje jej uczestników.
  Więcej ...

Grodziec-Ogrodzieniec-Pieskowa Skała-Ojców

Wiele atracyjnych miejsc zwiedzili uczestnicy wycieczki zorganizowanej 15 września  przez Sekcję Turystyczną Włóczykij Stowarzyszenia „Nasz Grodziec”. Pierwszym miejscem były ruiny zamku w Ogrodzieńcu. Zamek ten, co ciekawe, wybudował w XIV-XV w. ród Włodków herbu Sulima, ten sam, który był właścicielem Biłki Szlacheckiej.

W  Ogrodzieńcu zobaczyli też salę tortur, ze zgromadzonymi przyrządami służącymi specjalnie do zadawania cierpień. Jeszcze więcej atrakcji czekało w zamku Pieskowa Skała. Czternastowieczny, wielokrotnie przebudowywany zamek mieści w sobie obecnie Oddział Państwowych Zbiorów Sztuki na Wawelu. Ekspozycja stała Przemiany stylowe w dziejach sztuki europejskiej od średniowiecza po dwudziestolecie międzywojenne podzielona została według panujących w sztuce stylów (sala średniowiecza, renasansu, baroku, itd.). W każdej z sal bogate zbiory malarstwa światowego (m. in. Eugeniusz Delacroix, Bartholomeus van der Helst) i polskiego (m. in. Henryk Siemiradzki, Józef Chełmoński, Jacek Malczewski), porcelana z Miśni, Berlina, Wierbiłek, gobeliny, rzeźby, naczynia i sprzęty codziennego użytku. Całości dopełniają zebrane meble z epoki. Z Pieskowej Skały pojechali do Ojcowa, w którym znajdują się znacznie bardziej zniszczone ruiny zamku. Prócz ruin jest też w pobliżu Ojcowa Jaskinia Łokietka, gdzie według legendy miał schronić się Władysław Łokietek przed wojskami czeskiego króla Wacława II. Po półgodzinnym, intensywnym marszu pod górę dotarli do jaskini i pod opieką przewodnika zwiedzili jej trzy komory. Z Jaskini Łokietka  wracali niebieskim szlakiem pod Bramę Krakowską, a stamtąd do źródełka miłości i do autokaru. W wycieczce wzięło udział siedemdziesiąt osób. Organizatorzy dziękują panu Wojciechowi Filipowiczowi za ciekawe informacje na temat zwiedzanych obiektów.

Odwiedza nas 114 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2020 Nasz Grodziec