Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 1%

  Całość przekazanej kwoty wydawana jest na zajęcia i wydarzenia realizowane w Grodźcu
  Więcej ...
 • 2 11 Listopada

  Po raz 102 dzień 11 listopada obchodzony jest w Polsce jako Święto Niepodległości. Ten dzień szczególny zawsze był radosny towarzyszyły mu huczne imprezy, defilady, śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, biegaliśmy w różnych biegach, uczestniczyliśmy w koncertach i wielu innych wydarzeniach, słowem było podniośle, doniośle i uroczyście.
  Więcej ...
 • 3 Rajd

  Od dawna wiadomo było, że w tym roku Sekcja Rowerowa Cyklista, działająca przy Stowarzyszeniu Nasz Grodziec, będzie jeździć po Polesiu, rozpoczynając rajd w Brześciu na Białorusi, a kończąc w Lubomlu na Ukrainie. Wszystko było przygotowane, lecz koronawirus pokrzyżował plany. Wydawało się nawet, że zorganizowanie jakiegokolwiek rajdu nie będzie możliwe. A jednak się udało, naprędce wyznaczona trasa na Podlasiu spodobała się członkom sekcji rowerowej.
  Więcej ...
 • 4 Jubileusz

  W niedzielę, 23 sierpnia 2020r. w kościele parafialnym w Grodźcu odbyły się uroczystości jubileuszowe ks. prałata Edmunda Cisaka, wieloletniego Proboszcza Parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Wojciecha, Honorowego Obywatela Gminy Ozimek, Krajowego Kapelana Sybiraków.
  Więcej ...
 • 5 Spotkanie w Bibliotece

  W niedzielne popołudnie, 5 lipca 2020r. grodziecka biblioteka była miejscem wyjątkowego spotkania. Miejscowa bibliotekarka Iwona Chętnicka jako organizator i gospodarz spotkania, wspierana przez tłumacza panią Magdalenę Lapshin z Centrum Badań Mniejszości Niemieckiej, gościła w placówce panów Güntera Mally i Hansa Mally z Norymbergii, którzy przybyli, aby spotkać się z reprezentantami lokalnej społeczności: sołtysem - panem Zdzisławem Adamskim oraz prezesem Stowarzyszenia Nasz Grodziec - panią Heleną Gruszką i jej zastępcą - panem Janem Karpa.
  Więcej ...

Grodziec-Ogrodzieniec-Pieskowa Skała-Ojców

Wiele atracyjnych miejsc zwiedzili uczestnicy wycieczki zorganizowanej 15 września  przez Sekcję Turystyczną Włóczykij Stowarzyszenia „Nasz Grodziec”. Pierwszym miejscem były ruiny zamku w Ogrodzieńcu. Zamek ten, co ciekawe, wybudował w XIV-XV w. ród Włodków herbu Sulima, ten sam, który był właścicielem Biłki Szlacheckiej.

W  Ogrodzieńcu zobaczyli też salę tortur, ze zgromadzonymi przyrządami służącymi specjalnie do zadawania cierpień. Jeszcze więcej atrakcji czekało w zamku Pieskowa Skała. Czternastowieczny, wielokrotnie przebudowywany zamek mieści w sobie obecnie Oddział Państwowych Zbiorów Sztuki na Wawelu. Ekspozycja stała Przemiany stylowe w dziejach sztuki europejskiej od średniowiecza po dwudziestolecie międzywojenne podzielona została według panujących w sztuce stylów (sala średniowiecza, renasansu, baroku, itd.). W każdej z sal bogate zbiory malarstwa światowego (m. in. Eugeniusz Delacroix, Bartholomeus van der Helst) i polskiego (m. in. Henryk Siemiradzki, Józef Chełmoński, Jacek Malczewski), porcelana z Miśni, Berlina, Wierbiłek, gobeliny, rzeźby, naczynia i sprzęty codziennego użytku. Całości dopełniają zebrane meble z epoki. Z Pieskowej Skały pojechali do Ojcowa, w którym znajdują się znacznie bardziej zniszczone ruiny zamku. Prócz ruin jest też w pobliżu Ojcowa Jaskinia Łokietka, gdzie według legendy miał schronić się Władysław Łokietek przed wojskami czeskiego króla Wacława II. Po półgodzinnym, intensywnym marszu pod górę dotarli do jaskini i pod opieką przewodnika zwiedzili jej trzy komory. Z Jaskini Łokietka  wracali niebieskim szlakiem pod Bramę Krakowską, a stamtąd do źródełka miłości i do autokaru. W wycieczce wzięło udział siedemdziesiąt osób. Organizatorzy dziękują panu Wojciechowi Filipowiczowi za ciekawe informacje na temat zwiedzanych obiektów.

Odwiedza nas 81 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2021 Nasz Grodziec