Stowarzyszenie Nasz Grodziec
Tel.+48 775464029
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 Półkolonie

  Koniec wakacji to dla najmłodszych mieszkańców Grodźca okazja do wzięcia udziału w półkoloniach organizowanych w Kuźni przez Stowarzyszenie Nasz Grodziec. W tym roku z możliwości tej skorzystało trzydzieścioro dzieci, które pod opieką pań Iwony Konieczo i Marzeny Leżak spędziły aktywnie dwa ostatnie tygodnie wakacji.
  Więcej ...
 • 2 Rajd po Ukrainie

  W dniach 21 lipca – 3 sierpnia Stowarzyszenie “Nasz Grodziec” zorganizowało kolejny rajd rowerowy, pod nazwą Szlakiem kresowych twierdz. Jego trasa wiodła po obecnych terenach Ukrainy. W rajdzie wzięło udział 11 osób: Ania, Bartek, Basia, Krzysiek, Łucja, Marysia, Mirek, Rysiek, Teresa, Tomek, Zdzichu, ekipa prawie taka sama, jak rok temu na Białorusi. Poniżej przedstawiamy relację z trasy rajdu.
  Więcej ...
 • 3 VII Opolskie Spotkania Kresowe

  W dniach 23-24 czerwca odbyły się VII Opolskie Spotkania Kresowe zorganizowane wspólnie przez Stowarzyszenie Nasz Grodziec oraz Sołtysa Grodźca i Radę Sołecką. Imprezę dofinansowaną przez UGiM w Ozimku, objął patronatem Wojewoda Opolski Adrian Czubak, patronat medialny sprawowały Radio Opole oraz Tygodnik Ziemi Opolskiej.
  Więcej ...
 • 4 Honorowy Obywatel

  9 czerwca 2018 r. wieloletni kapelan Sybiraków ksiądz prałat Edmund Cisak, został Honorowym Obywatelem Gminy Ozimek, gdzie przez długie lata był proboszczem w parafii grodziec. Tytuł przyznała mu Rada Miejska na uroczystej
  Więcej ...
 • 5 Turniej tenisa

  Na nowym stole tenisowym rozgrywano VI Turniej tenisa stołowego, zorganizowany przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec”. Stół, a w zasadzie dwa stoły zostały zakupione z funduszu sołeckiego przez sołtysa Grodźca, Zdzisława Adamskiego. Jeden z nich trafił do PSP w Grodźcu, a drugi stać będzie w Kuźni.
  Więcej ...

Wycieczka do Skalnego Miasta

Wspaniała słoneczna pogoda towarzyszyła uczestnikom wycieczki do Skalnego Miasta w Czechach, zorganizowanej 15 czerwca przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec”. Nic dziwnego, że wszystkim dopisywały również humory. Wesoło było od samego początku, i im dłużej przebywaliśmy z sobą, tym bardziej grupa była zgrana i rozbawiona.

Skalne Miasto stało się atrakcją turystyczną już w XVIII w., zwiedzały je m. in. takie znakomitości jak królowa pruska Luisa, cesarz Józef II, czy cesarz austriacki Karol. Szlak turystyczny prowadzący przez Skalne Miasto jest interesujący, lecz niespecjalnie długi. W sam raz dla turystów początkujących. Bywają co prawda strome podejścia, jednak można pokonać je zupełnie spokojnym krokiem. Dodatkowo, co chwilę dochodzi się do ustawionych ławek, na których można odpocząć i wyrównać oddech. Trasę pokonuje się z zadartą do góry głową, bowiem co chwila ukazuje się inaczej uformowana skała. Mijamy Dzban, Głowę Cukru, Bramę Gotycką, Słoniowy Rynek, Ząb, Diabelski Most, Wieżę Elżbiety, Gromowy Kamień, Kochanków. Nawiązujące do kształtów nazwy skał rozbudzają wyobraźnię. Po dwóch godzinach spokojnego marszu dochodzi się do wyjścia. Teraz jest czas na posmakowanie piwa czeskiego i specjałów kuchni czeskiej. Zamówić można knedliczki, ser smażony i popić Budweiserem, Pilsnerem lub Zlatopramenem. Wszystko smakuje wyśmienicie.

Po pokrzepieniu się ruszamy w drogę powrotną. Wstępujemy jeszcze do parku zdrojowego w Polanicy Zdroju, by pospacerować i napić się leczniczej wody.
W doskonałych humorach docieramy do Grodźca około dziewiątej wieczorem i umawiamy się na kolejną wycieczkę.

Odwiedza nas 59 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2018 Nasz Grodziec