Stowarzyszenie Nasz Grodziec
Tel.+48 775464029
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 1%

  Zachęcamy do przekazania 1%. Całość wydatkowana jest na przedsięwzięcia dla mieszkańców Grodźca.
  Więcej ...
 • 2 Dzień Kobiet

  W piątkowy wieczór świetlica wiejska w Grodźcu zgromadziła panie licznie przybyłe na świąteczne spotkanie z okazji Dnia Kobiet.
  Więcej ...
 • 3 Spotkanie opłatkowe

  W niedzielne popołudnie 16 grudnia spotkali się w świetlicy wiejskiej najstarsi a często również samotni mieszkańcy Grodźca. Tradycyjnie już od wielu lat spotkanie organizowane jest przez Sołtysa, Radę Sołecką i Stowarzyszenie Nasz Grodziec".
  Więcej ...
 • 4 Mikołaj

  Z wielką niecierpliwością oczekiwali najmłodsi mieszkańcy Grodźca zapowiadanego wcześniej w świetlicy wiejskiej Gościa. Organizatorzy zapowiadali, że już się zbliża ...słowem; emocje rosły.
  Więcej ...
 • 5 Półkolonie

  Koniec wakacji to dla najmłodszych mieszkańców Grodźca okazja do wzięcia udziału w półkoloniach organizowanych w Kuźni przez Stowarzyszenie Nasz Grodziec. W tym roku z możliwości tej skorzystało trzydzieścioro dzieci, które pod opieką pań Iwony Konieczo i Marzeny Leżak spędziły aktywnie dwa ostatnie tygodnie wakacji.
  Więcej ...

Wycieczka do Skalnego Miasta

Wspaniała słoneczna pogoda towarzyszyła uczestnikom wycieczki do Skalnego Miasta w Czechach, zorganizowanej 15 czerwca przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec”. Nic dziwnego, że wszystkim dopisywały również humory. Wesoło było od samego początku, i im dłużej przebywaliśmy z sobą, tym bardziej grupa była zgrana i rozbawiona.

Skalne Miasto stało się atrakcją turystyczną już w XVIII w., zwiedzały je m. in. takie znakomitości jak królowa pruska Luisa, cesarz Józef II, czy cesarz austriacki Karol. Szlak turystyczny prowadzący przez Skalne Miasto jest interesujący, lecz niespecjalnie długi. W sam raz dla turystów początkujących. Bywają co prawda strome podejścia, jednak można pokonać je zupełnie spokojnym krokiem. Dodatkowo, co chwilę dochodzi się do ustawionych ławek, na których można odpocząć i wyrównać oddech. Trasę pokonuje się z zadartą do góry głową, bowiem co chwila ukazuje się inaczej uformowana skała. Mijamy Dzban, Głowę Cukru, Bramę Gotycką, Słoniowy Rynek, Ząb, Diabelski Most, Wieżę Elżbiety, Gromowy Kamień, Kochanków. Nawiązujące do kształtów nazwy skał rozbudzają wyobraźnię. Po dwóch godzinach spokojnego marszu dochodzi się do wyjścia. Teraz jest czas na posmakowanie piwa czeskiego i specjałów kuchni czeskiej. Zamówić można knedliczki, ser smażony i popić Budweiserem, Pilsnerem lub Zlatopramenem. Wszystko smakuje wyśmienicie.

Po pokrzepieniu się ruszamy w drogę powrotną. Wstępujemy jeszcze do parku zdrojowego w Polanicy Zdroju, by pospacerować i napić się leczniczej wody.
W doskonałych humorach docieramy do Grodźca około dziewiątej wieczorem i umawiamy się na kolejną wycieczkę.

Odwiedza nas 67 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2019 Nasz Grodziec