Stowarzyszenie Nasz Grodziec
Tel.+48 775464029
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 1%

  Wpływy z 1% z ostatnich lat.
  Więcej ...
 • 2 8 Marca

  "Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów."
  Więcej ...
 • 3 Spotkanie członków

  Jeszcze w świątecznej scenerii w piątkowy wieczór (10 stycznia) miało miejsce w "Kuźni" noworoczne spotkanie członków Stowarzyszenia "Nasz Grodziec". Spotkanie było okazją do zapoznania się z działalnością Stowarzyszenia w roku ubiegłym, wspomnieniem najdłużej działających członków Stowarzyszenia podziękowaniem za owocną współpracę a także złożeniem życzeń na 2020r.
  Więcej ...
 • 4 Spotkanie opłatkowe

  Tradycyjnie już 22 grudnia Sołtys, Rada Sołecka i Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” zorganizowali w świetlicy wiejskiej doroczne spotkanie dla najstarszych, samotnych osób mieszkających w naszej wsi. Zawsze o Nich pamiętamy, to Oni przekazali nam tradycje i zwyczaje przywiezione z Kresów. Często czerpiemy wiedzę z ich doświadczeń i życiowej mądrości, toteż z wielką radością czekamy zawsze na naszych zacnych Gości.
  Więcej ...
 • 5 Mikołaj

  Tradycyjnie już w piątkowe popołudnie świetlica w Grodźcu zapełniła się najmłodszymi milusińskimi. Dzieci z wypiekami na twarzy wyczekiwały mając wątpliwości nie ma śniegu, czy dojedzie ? Wiadomo że jest dobry, że przywozi prezenty …..słowem budzi emocje.
  Więcej ...

Wycieczka do Skalnego Miasta

Wspaniała słoneczna pogoda towarzyszyła uczestnikom wycieczki do Skalnego Miasta w Czechach, zorganizowanej 15 czerwca przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec”. Nic dziwnego, że wszystkim dopisywały również humory. Wesoło było od samego początku, i im dłużej przebywaliśmy z sobą, tym bardziej grupa była zgrana i rozbawiona.

Skalne Miasto stało się atrakcją turystyczną już w XVIII w., zwiedzały je m. in. takie znakomitości jak królowa pruska Luisa, cesarz Józef II, czy cesarz austriacki Karol. Szlak turystyczny prowadzący przez Skalne Miasto jest interesujący, lecz niespecjalnie długi. W sam raz dla turystów początkujących. Bywają co prawda strome podejścia, jednak można pokonać je zupełnie spokojnym krokiem. Dodatkowo, co chwilę dochodzi się do ustawionych ławek, na których można odpocząć i wyrównać oddech. Trasę pokonuje się z zadartą do góry głową, bowiem co chwila ukazuje się inaczej uformowana skała. Mijamy Dzban, Głowę Cukru, Bramę Gotycką, Słoniowy Rynek, Ząb, Diabelski Most, Wieżę Elżbiety, Gromowy Kamień, Kochanków. Nawiązujące do kształtów nazwy skał rozbudzają wyobraźnię. Po dwóch godzinach spokojnego marszu dochodzi się do wyjścia. Teraz jest czas na posmakowanie piwa czeskiego i specjałów kuchni czeskiej. Zamówić można knedliczki, ser smażony i popić Budweiserem, Pilsnerem lub Zlatopramenem. Wszystko smakuje wyśmienicie.

Po pokrzepieniu się ruszamy w drogę powrotną. Wstępujemy jeszcze do parku zdrojowego w Polanicy Zdroju, by pospacerować i napić się leczniczej wody.
W doskonałych humorach docieramy do Grodźca około dziewiątej wieczorem i umawiamy się na kolejną wycieczkę.

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2020 Nasz Grodziec