Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 Przekaż nam 1%

  Jak co roku całość środków z 1% przeznaczana jest na inicjatywy na rzecz wsi i mieszkańców.
  Więcej ...
 • 2 Wizyta Św. Mikołaja

  05.12.2021 na zaproszenie Sołtysa Grodźca, Rady sołeckiej i Stowarzyszenia "Nasz Grodziec" do Świetlicy Wiejskiej „Pawilon” przybył długo wyczekiwany Gość. Święty Mikołaj, bo o nim mowa, zawitał do naszej miejscowości w przeddzień swoich imienin. Swą wizytą sprawił naszym najmłodszym mieszkańcom radość i wręczył słodkie upominki. Jako, że w Grodźcu mieszka wiele grzecznych dzieci, to i słodkości było bez liku!!!
  Więcej ...
 • 3 Rajd w Święto Niepodległości

  11 listopada, w dniu obchodów Narodowego Święta Niepodległości członkowie grupy „Cyklista” działającej w ramach Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” uczestniczyli w bardzo ciekawym wydarzeniu.
  Więcej ...
 • 4 Konkurs plastyczny

  We wtorek 02.11.2021 w grodzieckiej Kuźni zaprezentowano pokonkursową wystawę prac plastycznych. Konkurs plastyczny pt. „Mój Grodziec w barwach jesieni” został zorganizowany w okresie od 11 do 24 października przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową w Grodźcu.
  Więcej ...
 • 5 Tenis

  Po dwu latach przerwy spowodowanej pandemią, w sobotę, 23 października br. w sali gimnastycznej PSP w Grodźcu odbyły się zawody sportowe kolejnej VIII edycji Turniej Tenisa Stołowego zorganizowane przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec”.
  Więcej ...

Budowa zakładu przetwarzającego zagęszczone ścieki

   Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy wysłali sprzeciw wobec budowy w Grodźcu zakładu przetwarzającego zagęszczone ścieki. Szczególne podziękowania składam osobom zaangażowanym w zbieranie podpisów: Arkadiuszowi Chętnickiemu, Ryszardowi Olearczykowi, Katarzynie Pastuch i Jadwidze Wąsik (kolejność alfabetyczna). Efekt akcji był bardzo zadowalający, w bardzo krótkim czasie zebraliśmy około tysiąca podpisów. W moim przekonaniu wyrażony sprzeciw jest dopiero pierwszym krokiem koniecznym, by nie dopuścić do tej inwestycji.

5 sierpnia podczas spotkania z zastępcą burmistrza Ozimka, panem Andrzejem Brzeziną, usłyszałem argumenty podobne do zawartych w jego piśmie umieszczonym na naszej stronie. Każdy przedsiębiorca może złożyć wniosek o ocenę oddziaływania na środowisko (ooś), a Urząd Gminy jest zobowiązany do rozpoczęcia odpowiednich procedur, i działania takie zostały podjęte. Po pierwsze, wysłano dokumenty do odpowiednich instytucji, choć zdaje się nie umieszczono ich na tablicach ogłoszeń w naszej miejscowości (według słów sołtysa Grodźca, pana Zdzisława Adamskiego, zawsze powiadamiano go telefonicznie, że są jakieś materiały urzędowe do odbioru, tym razem nie powiadomiono). Po drugie, zostanie zorganizowane spotkanie mieszkańców Grodźca z potencjalnym inwestorem, podczas którego ma on przedstawić charakter inwestycji (przekonać nas do niej?). Zupełnie niezrozumiała jest dla mnie zawarta w piśmie zastępcy burmistrza deklaracja, że spółka PGKiM nie zamierza dostarczać do tej instalacji osadów ściekowych pochodzących z oczyszczalni ścieków w Antoniowie. Osady ściekowe są kosztownym odpadem dla każdej oczyszczalni ścieków, i każda chętnie się ich pozbędzie. I cóż z tego, że przywozić będą do nas osady spoza Antoniowa? W rozmowie ze mną zastępca burmistrza wymienił również czynniki warunkujące wydanie pozwolenia, najważniejsze są techniczne, później środowiskowe, i na końcu społeczne.

Wszyscy pamiętamy, co działo się nie tak dawno w Antoniowie i przez jak długi czas mieszkańcy tej wsi (ale przecież i Ozimka) musieli oddychać nieświeżym powietrzem. Dlatego też należy bacznie śledzić, jakie kroki są podejmowane w naszej sprawie i zdecydowanie reagować na nie.

Na koniec zachęcam do przejrzenia odpisu aktualnego z rejestru przedsiębiorców, dotyczącego spółki MAXCALC, która inwestycję chce przeprowadzić. Można tam znaleźć m.in. informację o wspólnikach (dział 1 rubryka 7), o kapitale zakładowym spółki (dział 1 rubryka 8), o władzach spółki (dział 2 rubryka 1), czy wreszcie, najbardziej ciekawe, o przedmiocie działalności (dział 3 rubryka 1, zwłaszcza p. 6 i 8).

                                                                                               Krzysztof Kleszcz - radny RM

 
Odpis aktualny  firmy MAXCALC - KRS

           Nasi Partnerzy

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.

JOGA - zadbaj o zdrowie w formie relaksu - serdecznie zapraszamy - tel. 784614895