Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 Przekaż nam 1%

  Jak co roku całość środków z 1% przeznaczana jest na inicjatywy na rzecz wsi i mieszkańców.
  Więcej ...
 • 2 Wizyta Św. Mikołaja

  05.12.2021 na zaproszenie Sołtysa Grodźca, Rady sołeckiej i Stowarzyszenia "Nasz Grodziec" do Świetlicy Wiejskiej „Pawilon” przybył długo wyczekiwany Gość. Święty Mikołaj, bo o nim mowa, zawitał do naszej miejscowości w przeddzień swoich imienin. Swą wizytą sprawił naszym najmłodszym mieszkańcom radość i wręczył słodkie upominki. Jako, że w Grodźcu mieszka wiele grzecznych dzieci, to i słodkości było bez liku!!!
  Więcej ...
 • 3 Rajd w Święto Niepodległości

  11 listopada, w dniu obchodów Narodowego Święta Niepodległości członkowie grupy „Cyklista” działającej w ramach Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” uczestniczyli w bardzo ciekawym wydarzeniu.
  Więcej ...
 • 4 Konkurs plastyczny

  We wtorek 02.11.2021 w grodzieckiej Kuźni zaprezentowano pokonkursową wystawę prac plastycznych. Konkurs plastyczny pt. „Mój Grodziec w barwach jesieni” został zorganizowany w okresie od 11 do 24 października przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową w Grodźcu.
  Więcej ...
 • 5 Tenis

  Po dwu latach przerwy spowodowanej pandemią, w sobotę, 23 października br. w sali gimnastycznej PSP w Grodźcu odbyły się zawody sportowe kolejnej VIII edycji Turniej Tenisa Stołowego zorganizowane przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec”.
  Więcej ...

Rok 2022 za nami, czas na krótkie podsumowanie zeszłorocznej działalności Stowarzyszenia "Nasz Grodziec"


W kwietniu nastąpiły zmiany w składzie zarządu stowarzyszenia oraz jego organów nadzoru. Nasze grono powiększyło się o kilkoro członków. Cieszyliśmy się z przywróconej po czasie szalejącej pandemii możliwości spotykania się i aktywnego działania.

W 2022 roku:


- W reakcji na wybuch wojny za wschodnią granicą, zdecydowaliśmy się wesprzeć walczących Ukraińców poprzez zakup opasek uciskowych i przekazanie ich na potrzeby zabezpieczania rannych.

- Odbył się Turniej Tenisa Stołowego

- Na zaproszenie Sołtys i i Stowarzyszenia Odnowy Wsi Piotrówka nasza delegacja odwiedziła Piotrówkę podczas obchodów Jubileuszu190-lat tej miejscowości

- W naszych szeregach pojawił się Instruktor Turystyki Kwalifikowanej o specjalności Turystyka Rowerowa. Zważywszy na aktywność sekcji rowerowej Cyklista działającej w ramach naszego stowarzyszenia zdobyte uprawnienia mają dla nas duże znaczenie.

- Odbył się Festyn Dziecięcy z okazji otwarcia placu zabaw po modernizacji. Podczas festynu zorganizowano rodzinne warsztaty kulinarne oraz konkurs plastyczny z pokonkursową wystawą prac.

- Siedziba Stowarzyszenia „Kuźnia” stała się miejscem zbiórek nowopowstałej gromady zuchowej oraz harcerzy

- Odbyły się IX Opolskie Spotkania Kresowe w ramach których podczas odbyły się m. in. konkurs plastyczny, warsztaty kulinarne, warsztaty wokalne, warsztaty teatralne, warsztaty manualne i rękodzieła.

- Na zaproszenie Stowarzyszenia Kresowego „Strzelec” nasza delegacja uczestniczyła w uroczystym otwarciu Ronda Kresowiaków w Strzelcach Opolskich

- 11 listopada mieszkańcy mogli uczestniczyć w rajdzie rowerowym upamiętniającym Narodowe Święto Niepodlełości oraz w „Ognisku Patriotyzmu- spotkaniu dla mieszkańców zorganizowanym w Świetlicy wiejskiej”

- Odbyły się Mistrzostwa Grodźca w Kota, grę karcianą, która do naszej miejscowości trafiła wraz z ekspatriantami z Kresów.

- W grodzieckiej Kuźni mieszkańcy mogli uczestniczyć w prezentacji dr Agnieszki Misiurskiej „W poszukiwaniu przodków”

- Odbył się występ muzyczny chóru oraz artystek z Domu Polskiego działającego w Barze na Ukrainie

- Najmłodsi mieszkańcy mogli spotkać się ze Św. Mikołajem

- Miało miejsce spotkanie opłatkowe dla osób starszych i samotnych

- Odbywały się nieodpłatne zajęcia jogi, gdzie osoby zainteresowany mogły zadbać o sprawność ruchową pod okiem profesjonalnej instruktorki

- „Kuźnia” była otwarta od wtorku do piątku w godzinach: 17.00-20.00.  W tym czasie mieszkańcy mogli grać w tenisa stołowego lub piłkarzyki , spędzać czas przy grach planszowych lub karcianych, poczytać przy kominku ciekawą książkę, prasę lub skorzystać z oferty telewizyjnej

- W ramach działalności sekcji turystyki rowerowej „Cyklista” odbyło się sześć rajdów: cztery upamiętniające miejsca pamięci powstań śląskich, nadmorski rajd wzdłuż trasy Velo Baltica oraz rajd upamiętniający Narodowe Święto Niepodległości

- Zajęliśmy pierwsze miejsce w konkursie „Aktywne Sołectwo” w kategorii „Kultura, pielęgnowanie tradycji, ochrona dziedzictwa” organizowanym przez LGD „Kraina Dinozaurów”

- Staliśmy się współfundatorami Fundacji „Wieś Kresowa”, której siedziba jest w Grodźcu

To był aktywny rok. Dziękujemy za okazane wsparcie Staroście Opolskiemu Henrykowi Lakwie, Burmistrzowi Ozimka Mirosławowi Wieszołkowi, Dyrektor Ośrodka Integracji i Pomocy Społecznej w Ozimku Jolancie Janerce, Dyrektor Zespołu Szkolno-przedszkolnego w Grodźcu Dorcie Mrozek.

Bardzo dziękujemy za niezawodną współpracę Sołtysowi Grodźca Zdzisławowi Adamskiemu oraz Radzie Sołeckiej, Proboszczowi Parafii w Grodźcu, Parafialnemu Zespołowi Caritas, Zespołom śpiewaczym Grodziec i Jutrzenka, Szkolnemu zespołowi Wolontariatu z Grodźca, Zuchom i Harcerzom z Grodźca oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w zrealizowane przedsięwzięcia.


Drodzy Mieszkańcy Grodźca oraz sympatycy działalności Stowarzyszenia „Nasz Grodziec”. Od lat działamy na rzecz mieszkańców oraz pielęgnujemy dziedzictwo kulturowe. Po trudnym czasie pandemii staramy się kontynuować aktywizację lokalnej społeczności i kreować działania do niej skierowane, integrować i sprzyjać rozwojowi.
Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Jeśli chcecie wesprzeć naszą działalność statutową zapraszamy Was do przekazania nam 1,5 % swojego podatku z deklaracji rocznej PIT.
Każdy podatnik samodzielnie może wybrać, na czyją konkretnie rzecz przekazana zostanie kwota pochodząca z jego zeznania rocznego.
Co ważne przekazując 1,5% z własnego PIT, nie tracicie ani złotówki - rozdysponowujecie jedynie kwotę, którą i tak musielibyście przekazać na rzecz Skarbu Państwa.

Nasz numer KRS:
0000235175

1

Pamiętajcie o nas !

                                                                                                                                                                                                       Stowarzyszenie "Nasz Grodziec"      

           Nasi Partnerzy

Odwiedza nas 129 gości oraz 0 użytkowników.

JOGA - zadbaj o zdrowie w formie relaksu - serdecznie zapraszamy - tel. 784614895