Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 Rajd w Święto Niepodległości

  11 listopada, w dniu obchodów Narodowego Święta Niepodległości członkowie grupy „Cyklista” działającej w ramach Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” uczestniczyli w bardzo ciekawym wydarzeniu.
  Więcej ...
 • 2 Konkurs plastyczny

  We wtorek 02.11.2021 w grodzieckiej Kuźni zaprezentowano pokonkursową wystawę prac plastycznych. Konkurs plastyczny pt. „Mój Grodziec w barwach jesieni” został zorganizowany w okresie od 11 do 24 października przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową w Grodźcu.
  Więcej ...
 • 3 Tenis

  Po dwu latach przerwy spowodowanej pandemią, w sobotę, 23 października br. w sali gimnastycznej PSP w Grodźcu odbyły się zawody sportowe kolejnej VIII edycji Turniej Tenisa Stołowego zorganizowane przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec”.
  Więcej ...
 • 4 Kulinarne dziedzictwo

  W niedzielne popołudnie siedziba Stowarzyszenia „Nasz Grodziec”, popularna „Kuźnia” wypełniła się „po brzegi” mieszkańcami Grodźca i zaproszonymi gośćmi. Okazją do spotkania była promocja II uzupełnionego wydania „Kuchni mojej babci.
  Więcej ...
 • 5 Drugi rajd

  Podobnie jak dwa lata temu, znowu przed rajdem w Rumunii pojechaliśmy do Lądka-Zdroju, by spróbować swoich sił w terenie górzystym. 25 czerwca w piątek wieczorem zameldowaliśmy się w hotelu, a następnego dnia rano ruszyliśmy w trasę. Nie było łatwo.
  Więcej ...

DRUGI RAJD

W niedzielę 5 sierpnia 2012r. odbył się kolejny rajd Sekcji Rowerowej Cyklista przy Stowarzyszeniu Nasz Grodziec.  Tym razem celem naszej wyprawy był Kamień Śląski- Sanktuarium Św. Jacka. O godzinie 14:00 spod Kuźni wyruszyła grupa z Grodźca, by ulicą Klasztorną przez Krasiejów dotrzeć do Ozimka, gdzie dołączyli pozostali uczestnicy.

W sumie było  12 osób. Jechaliśmy w zróżnicowanym tempie, dostosowanym do możliwości kondycyjnych poszczególnych cyklistów (najmłodsza uczestniczka ma 12 lat). Na drodze panował niewielki ruch, więc mogliśmy podziwiać uroki mijanych miejscowości: Schodni Nowej, Dańca, Raszowej, Tarnowa Opolskiego, Kosorowic i Kamienia Śląskiego. Pogoda była iście letnia, jak przystało na sierpień, toteż robiliśmy co pewien czas przerwy na odpoczynek w cieniu przydrożnych drzew. Około 17:00 wszyscy dotarliśmy do celu. Kamień Śląski przywitał nas chłodem parku i pięknymi widokami architektury pałacowej. Na koniec wstąpiliśmy do kawiarenki ?Gościniec u św. Jacka? aby zregenerować siły przed drogą powrotną. W drodze do domu, w Raszowej pokropił deszcz, dość intensywnie, ale krótko. Zaraz potem na niebie ukazała się tęcza. Około godziny 20:00 dojechaliśmy do Ozimka, a pozostała część grupy dotarła do Grodźca po 20:30. Drugi rajd był dłuższy- cykliści z Grodźca pokonali trasę długości około 72 kilometry, grupa z Ozimka przejechała ponad 50 kilometrów.

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2021 Nasz Grodziec