Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 Rajd w Święto Niepodległości

  11 listopada, w dniu obchodów Narodowego Święta Niepodległości członkowie grupy „Cyklista” działającej w ramach Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” uczestniczyli w bardzo ciekawym wydarzeniu.
  Więcej ...
 • 2 Konkurs plastyczny

  We wtorek 02.11.2021 w grodzieckiej Kuźni zaprezentowano pokonkursową wystawę prac plastycznych. Konkurs plastyczny pt. „Mój Grodziec w barwach jesieni” został zorganizowany w okresie od 11 do 24 października przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową w Grodźcu.
  Więcej ...
 • 3 Tenis

  Po dwu latach przerwy spowodowanej pandemią, w sobotę, 23 października br. w sali gimnastycznej PSP w Grodźcu odbyły się zawody sportowe kolejnej VIII edycji Turniej Tenisa Stołowego zorganizowane przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec”.
  Więcej ...
 • 4 Kulinarne dziedzictwo

  W niedzielne popołudnie siedziba Stowarzyszenia „Nasz Grodziec”, popularna „Kuźnia” wypełniła się „po brzegi” mieszkańcami Grodźca i zaproszonymi gośćmi. Okazją do spotkania była promocja II uzupełnionego wydania „Kuchni mojej babci.
  Więcej ...
 • 5 Drugi rajd

  Podobnie jak dwa lata temu, znowu przed rajdem w Rumunii pojechaliśmy do Lądka-Zdroju, by spróbować swoich sił w terenie górzystym. 25 czerwca w piątek wieczorem zameldowaliśmy się w hotelu, a następnego dnia rano ruszyliśmy w trasę. Nie było łatwo.
  Więcej ...

Cyklista w Szczedrzyku

Na dożynki do Szczedrzyka wybraliśmy się 16 września o g. 13.30. Nie byłby to żaden rajd rowerowy (wszak Szczedrzyk jest blisko), więc pojechaliśmy przez Poliwodę, Biestrzynnik, Dylaki i Jedlice.  Nie obyło się bez przykrych niespodzianek, na drodze z Biestrzynnika do Dylak tylne koło przebił kolega Rysiek.

Z wymianą dętki nie było żadnego problemu i wkrótce ruszyliśmy w dalszą drogę. Dożynki odbywały się na Placu św. Mikołaja, przybyliśmy akurat wtedy, gdy burmistrz Ozimka Marek Korniak częstował chlebem zgromadzonych gości. Na dożynkach spotkaliśmy delegację z Grodźca, delegację z Chobia, a także doświadczonych rowerzystów z Grodźca, Łucję i Tomka, którzy wspólnie z nami przebyli rowerami trasę z Grodźca do Biłki Szlacheckiej, a także brali udział w rajdzie Suwałki-Ryga-Wilno. Zainteresowanie nasze wzbudził też radny Rady Miejskiej, mieszkaniec Szczedrzyka, Antoni Gryc, który na dożynkach wystąpił w stroju?bawarskim. Wracając przez Jedlice do domu zastanawialiśmy się, jakie związki może mieć Szczedrzyk z tym odległym regionem Niemiec. W dzisiejszym rajdzie brało udział siedem osób, przejechaliśmy 30 km.

 

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2021 Nasz Grodziec