Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 Rajd w Święto Niepodległości

  11 listopada, w dniu obchodów Narodowego Święta Niepodległości członkowie grupy „Cyklista” działającej w ramach Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” uczestniczyli w bardzo ciekawym wydarzeniu.
  Więcej ...
 • 2 Konkurs plastyczny

  We wtorek 02.11.2021 w grodzieckiej Kuźni zaprezentowano pokonkursową wystawę prac plastycznych. Konkurs plastyczny pt. „Mój Grodziec w barwach jesieni” został zorganizowany w okresie od 11 do 24 października przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową w Grodźcu.
  Więcej ...
 • 3 Tenis

  Po dwu latach przerwy spowodowanej pandemią, w sobotę, 23 października br. w sali gimnastycznej PSP w Grodźcu odbyły się zawody sportowe kolejnej VIII edycji Turniej Tenisa Stołowego zorganizowane przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec”.
  Więcej ...
 • 4 Kulinarne dziedzictwo

  W niedzielne popołudnie siedziba Stowarzyszenia „Nasz Grodziec”, popularna „Kuźnia” wypełniła się „po brzegi” mieszkańcami Grodźca i zaproszonymi gośćmi. Okazją do spotkania była promocja II uzupełnionego wydania „Kuchni mojej babci.
  Więcej ...
 • 5 Drugi rajd

  Podobnie jak dwa lata temu, znowu przed rajdem w Rumunii pojechaliśmy do Lądka-Zdroju, by spróbować swoich sił w terenie górzystym. 25 czerwca w piątek wieczorem zameldowaliśmy się w hotelu, a następnego dnia rano ruszyliśmy w trasę. Nie było łatwo.
  Więcej ...

Grodziec - Łagiewniki Wielkie

Doskonała pogoda towarzyszyła 13 uczestnikom rajdu rowerowego do Łagiewnik Wielkich. Dopisywała także pogoda ducha. Spod Kuźni wyruszyliśmy drogą krajową do Dobrodzienia i choć baliśmy się trochę ruchu panującego na niej, nie było tak źle.

Być może dlatego, że w niedzielę nie jeździ tyle dużych ciężarówek. Jechało się naprawdę dobrze. Tuż przed przedwojennym posterunkiem granicznym polskim zjechaliśmy z krajówki i drogą bitą dotarliśmy do Łagiewnik Wielkich. A tam, cóż, znowu dożynki. Dla członków Sekcji Cyklista to już trzecie dożynki. Powitał nas sołtys wsi Krzysztof Kleta. Poczęstował nas również kawą, ciastem i chlebem ze smalcem. Mieliśmy okazję zobaczyć występ dzieci przedszkolnych (tak, tak,  w tej niewielkiej miejscowości - około 600 mieszkańców - działa przedszkole, i nikomu to nie przeszkadza) oraz zwiedzić dom ludowy. Nie udało się niestety zostać na pokaz przygotowany przez tamtejszych strażaków, trzeba było jechać do domu. Wracając tą samą trasą dojechaliśmy do Grodźca o 18.30. Wszyscy uczestnicy rajdu uznali, że niedzielę 23 września spędzili bardzo przyjemnie.

 

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2021 Nasz Grodziec