Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 Przekaż nam 1%

  Jak co roku całość środków z 1% przeznaczana jest na inicjatywy na rzecz wsi i mieszkańców.
  Więcej ...
 • 2 Wizyta Św. Mikołaja

  05.12.2021 na zaproszenie Sołtysa Grodźca, Rady sołeckiej i Stowarzyszenia "Nasz Grodziec" do Świetlicy Wiejskiej „Pawilon” przybył długo wyczekiwany Gość. Święty Mikołaj, bo o nim mowa, zawitał do naszej miejscowości w przeddzień swoich imienin. Swą wizytą sprawił naszym najmłodszym mieszkańcom radość i wręczył słodkie upominki. Jako, że w Grodźcu mieszka wiele grzecznych dzieci, to i słodkości było bez liku!!!
  Więcej ...
 • 3 Rajd w Święto Niepodległości

  11 listopada, w dniu obchodów Narodowego Święta Niepodległości członkowie grupy „Cyklista” działającej w ramach Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” uczestniczyli w bardzo ciekawym wydarzeniu.
  Więcej ...
 • 4 Konkurs plastyczny

  We wtorek 02.11.2021 w grodzieckiej Kuźni zaprezentowano pokonkursową wystawę prac plastycznych. Konkurs plastyczny pt. „Mój Grodziec w barwach jesieni” został zorganizowany w okresie od 11 do 24 października przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową w Grodźcu.
  Więcej ...
 • 5 Tenis

  Po dwu latach przerwy spowodowanej pandemią, w sobotę, 23 października br. w sali gimnastycznej PSP w Grodźcu odbyły się zawody sportowe kolejnej VIII edycji Turniej Tenisa Stołowego zorganizowane przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec”.
  Więcej ...

Sezon rozpoczęty

            Jedenaście osób wzięło udział w rajdzie Sekcji Rowerowej Cyklista, inaugurującym sezon rowerowy 2014. Naszym celem był średniowieczny Gród Rycerski znajdujący się w pobliżu Byczyny.

 

Wyruszyliśmy z Grodźca kierując się na Bierdzany, tam zrobiliśmy przerwę na kawę i drugie śniadanie. Z Bierdzan udaliśmy się do Laskowic. Ta trasa była nam znana, w Laskowicach byliśmy już rowerami, by zobaczyć mumię młodej kobiety, spoczywającą w drewnianym kościółku. Dopiero od Laskowic rozpoczęły się nowe, nieznane nam tereny. Droga byłaby bardzo przyjemna, gdyby nie silny wiatr bardzo utrudniający jazdę. Przez Bogacicę i Czaple Nowe dotarliśmy do celu i po rozlokowaniu się w pokojach oglądaliśmy obiekt. Sam gród nie jest zbyt duży, atrakcję stanowią Zbrojownia, w której zgromadzono m. in. miecze, hełmy, tarcze oraz machiny oblężnicze ustawione na zewnątrz obiektu. Wieczór spędziliśmy przy ognisku.

            Niedzielny ranek powitał nas deszczem, lecz wkrótce niebo wypogodziło się i nawet zaświeciło słońce. Wiatr znowu wiał mocno, utrudniając nam jazdę do samych Bierdzan. Później jechało się o wiele lepiej. Około szesnastej byliśmy w Grodźcu. W sumie przejechaliśmy około 130 km. 

Odwiedza nas 1330 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2022 Nasz Grodziec