Sezon rozpoczęty

            Jedenaście osób wzięło udział w rajdzie Sekcji Rowerowej Cyklista, inaugurującym sezon rowerowy 2014. Naszym celem był średniowieczny Gród Rycerski znajdujący się w pobliżu Byczyny.

 

Wyruszyliśmy z Grodźca kierując się na Bierdzany, tam zrobiliśmy przerwę na kawę i drugie śniadanie. Z Bierdzan udaliśmy się do Laskowic. Ta trasa była nam znana, w Laskowicach byliśmy już rowerami, by zobaczyć mumię młodej kobiety, spoczywającą w drewnianym kościółku. Dopiero od Laskowic rozpoczęły się nowe, nieznane nam tereny. Droga byłaby bardzo przyjemna, gdyby nie silny wiatr bardzo utrudniający jazdę. Przez Bogacicę i Czaple Nowe dotarliśmy do celu i po rozlokowaniu się w pokojach oglądaliśmy obiekt. Sam gród nie jest zbyt duży, atrakcję stanowią Zbrojownia, w której zgromadzono m. in. miecze, hełmy, tarcze oraz machiny oblężnicze ustawione na zewnątrz obiektu. Wieczór spędziliśmy przy ognisku.

            Niedzielny ranek powitał nas deszczem, lecz wkrótce niebo wypogodziło się i nawet zaświeciło słońce. Wiatr znowu wiał mocno, utrudniając nam jazdę do samych Bierdzan. Później jechało się o wiele lepiej. Około szesnastej byliśmy w Grodźcu. W sumie przejechaliśmy około 130 km.