Rozpoczęcie sezonu Cyklisty
Później niż zwykle (z powodu pandemii), bo dopiero 8 maja Sekcja Rowerowa Cyklista rozpoczęła nowy sezon. Jeziora Turawskie, tradycyjnie zresztą, stały się naszym pierwszym celem. Wyruszyliśmy z ul. Leśnej w stronę Ozimka, gdzie dołączyły do nas kolejne osoby. Pogoda dopisywała, więc jechało się bardzo dobrze. Pierwszą przerwę zrobiliśmy przed Rzędowem, następnie przez Dylaki i Antoniów dotarliśmy do stawu Nadleśnictwa Opole. Tu właśnie, dzięki uprzejmości leśniczego pana Zygmunta Kuliga mogliśmy rozpalić ognisko i upiec kiełbasy. Okazją ku temu był nie tylko pierwszy rajd, ale także zmiana szefa Cyklisty. Ryśka, który przez kilka ładnych lat planował nasze trasy, zastąpił Tomek. Przy okazji, serdecznie dziękujemy Ryśkowi za organizację wyjazdów, zaś Tomkowi życzymy powodzenia w realizacji nowych pomysłów. Po ognisku wróciliśmy do domu. W rajdzie wzięło udział 11 osób, przejechaliśmy 44 km.
Rajd przed wyjazdem do Rumunii
Podobnie jak dwa lata temu, znowu przed rajdem w Rumunii pojechaliśmy do Lądka-Zdroju, by spróbować swoich sił w terenie górzystym. 25 czerwca w piątek wieczorem zameldowaliśmy się w hotelu, a następnego dnia rano ruszyliśmy w trasę. Nie było łatwo.
Sezon rowerowy grupy „Cyklista” działającej w ramach Stowarzyszenia „Nasz Grodziec”
W tym roku z wielką radością rozpoczęliśmy sezon w sobotę 8 maja. Na pierwszą trasę, tradycyjnie już, obraliśmy tę wiodącą wokół Jeziora Turawskiego. Przejechaliśmy wówczas 42 km, a przejażdżka zakończyła się ogniskiem na tzw. Bobrach, urokliwym miejscu położonym w lesie przy stawie. W otoczeniu pięknej przyrody zjedliśmy kiełbaskę i rozmawialiśmy o planach wyjazdów rowerowych. Wspominaliśmy też poprzedni sezon.
11 listopada, w dniu obchodów Narodowego Święta Niepodległości członkowie grupy „Cyklista” działającej w ramach Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” uczestniczyli w bardzo ciekawym wydarzeniu.
Rajd rowerowy „Powstańczym szlakiem”, bo o nim mowa, był zorganizowany przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” oraz Instytut Śląski w Opolu. Cykliści w koszulkach z symbolem „Tobie Polsko” wyruszyli poznawać znane i mniej znane miejsca pamięci narodowej by zatrzymać się na chwilę nad mogiłami bohaterów, którzy o Polskość walczyli. Otrzymali piękną lekcję trudnej historii regionu w którym żyją.