Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 Przekaż nam 1%

  Jak co roku całość środków z 1% przeznaczana jest na inicjatywy na rzecz wsi i mieszkańców.
  Więcej ...
 • 2 Wizyta Św. Mikołaja

  05.12.2021 na zaproszenie Sołtysa Grodźca, Rady sołeckiej i Stowarzyszenia "Nasz Grodziec" do Świetlicy Wiejskiej „Pawilon” przybył długo wyczekiwany Gość. Święty Mikołaj, bo o nim mowa, zawitał do naszej miejscowości w przeddzień swoich imienin. Swą wizytą sprawił naszym najmłodszym mieszkańcom radość i wręczył słodkie upominki. Jako, że w Grodźcu mieszka wiele grzecznych dzieci, to i słodkości było bez liku!!!
  Więcej ...
 • 3 Rajd w Święto Niepodległości

  11 listopada, w dniu obchodów Narodowego Święta Niepodległości członkowie grupy „Cyklista” działającej w ramach Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” uczestniczyli w bardzo ciekawym wydarzeniu.
  Więcej ...
 • 4 Konkurs plastyczny

  We wtorek 02.11.2021 w grodzieckiej Kuźni zaprezentowano pokonkursową wystawę prac plastycznych. Konkurs plastyczny pt. „Mój Grodziec w barwach jesieni” został zorganizowany w okresie od 11 do 24 października przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową w Grodźcu.
  Więcej ...
 • 5 Tenis

  Po dwu latach przerwy spowodowanej pandemią, w sobotę, 23 października br. w sali gimnastycznej PSP w Grodźcu odbyły się zawody sportowe kolejnej VIII edycji Turniej Tenisa Stołowego zorganizowane przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec”.
  Więcej ...

Od konfederacji barskiej aż po czasy stalinowskie drogą Golgoty Wschodu szło ponad 2 miliony Polaków - przypomniał ks. Zdzisław Banaś .

W Sobotę 6 maja do Grodźca przybili pielgrzymi 33 Ogólnopolskiej Pielgrzymki Sybiraków. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 10:00 nabożeństwem na Kalwarii Golgoty Sybiraków. Po nabożeństwie złożono kwiaty pod tablicą- pomniekiem żołnierzy sybiraków. O godzinie 11:00 w grodzieckim sanktuarium rozpoczęła się uroczysta msza  swięta, po której większość pielgrzymów udała się w kierunku Jasnej Góry.  

.

 

foto: A. Kacperski

Przebiegu uroczystości pogrzebowych Ś.P. księdza prałata Edmunda Cisaka.

Piątek, 13 maja

- godzina 16.00- Msza święta eksportacyjna- Kościół p.w. M.B. Częstochowskiej i Św. Wojciecha w Grodźcu

- Po mszy świętej do godziny 21.00- czuwanie przy zmarłym

Sobota, 14 maja

- godzina 10.00- Msza święta pogrzebowa- Kościół p.w. M.B. Częstochowskiej i Św. Wojciecha w Grodźcu

- godzina 11.00 pod Kościół podstawione zostaną dwa autokary, które pojadą na Cmentarz w Opolu

                - Po mszy świętej nastąpi przewiezienie zmarłego na miejsce pochówku na Cmentarzu Komunalnym w Opolu Półwsi

- godzina 13.30 - Pochówek na Cmentarzu Komunalnym w Opolu Półwsi

Urząd Gminy i Miasta informuje, że osoby, które chciałyby uczestniczyć w uroczystościach pogrzebowych księdza prałata Edmunda Cisaka na cmentarzu w Opolu, niemające zagwarantowanego transportu własnego będą mogły skorzystać z dwóch autokarów. Autobusy będą czekały na zainteresowanych po mszy świętej żałobnej na parkingu przed plebanią w Grodźcu. Po uroczystościach pogrzebowych w podobnej formie uczestnicy będą mieli zapewnioną możliwość powrotu do Grodźca.

 JUBILEUSZ KS. PRAŁATA EDMUNDA CISAKA

W niedzielę, 23 sierpnia 2020r. w kościele parafialnym w Grodźcu odbyły się uroczystości jubileuszowe ks. prałata Edmunda Cisaka, wieloletniego Proboszcza Parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Wojciecha, Honorowego Obywatela Gminy Ozimek, Krajowego Kapelana Sybiraków.

Czytaj więcej: Jubileusz

 Prymicje

30 maja 2020 r. o godzinie 15.00 odbyły się w Grodźcu uroczystość święceń ks. Szymona Supla. Dzień później w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego odbyły się uroczystość Prymicji. Na przestrzeni 75 lat istnienia parafii od 1945 r. wyszedł z niej 12 kapłan.

Czytaj więcej: Prymicje

Odwiedza nas 75 gości oraz 0 użytkowników.

JOGA - zadbaj o zdrowie w formie relaksu - serdecznie zapraszamy - tel. 784614895