Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

  • 1 Przekaż nam 1%

    Jak co roku całość środków z 1% przeznaczana jest na inicjatywy na rzecz wsi i mieszkańców.
    Więcej ...
  • 2 Wizyta Św. Mikołaja

    05.12.2021 na zaproszenie Sołtysa Grodźca, Rady sołeckiej i Stowarzyszenia "Nasz Grodziec" do Świetlicy Wiejskiej „Pawilon” przybył długo wyczekiwany Gość. Święty Mikołaj, bo o nim mowa, zawitał do naszej miejscowości w przeddzień swoich imienin. Swą wizytą sprawił naszym najmłodszym mieszkańcom radość i wręczył słodkie upominki. Jako, że w Grodźcu mieszka wiele grzecznych dzieci, to i słodkości było bez liku!!!
    Więcej ...
  • 3 Rajd w Święto Niepodległości

    11 listopada, w dniu obchodów Narodowego Święta Niepodległości członkowie grupy „Cyklista” działającej w ramach Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” uczestniczyli w bardzo ciekawym wydarzeniu.
    Więcej ...
  • 4 Konkurs plastyczny

    We wtorek 02.11.2021 w grodzieckiej Kuźni zaprezentowano pokonkursową wystawę prac plastycznych. Konkurs plastyczny pt. „Mój Grodziec w barwach jesieni” został zorganizowany w okresie od 11 do 24 października przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową w Grodźcu.
    Więcej ...
  • 5 Tenis

    Po dwu latach przerwy spowodowanej pandemią, w sobotę, 23 października br. w sali gimnastycznej PSP w Grodźcu odbyły się zawody sportowe kolejnej VIII edycji Turniej Tenisa Stołowego zorganizowane przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec”.
    Więcej ...

Dni Grodźca

W dniach 6-7 czerwca 2009r. odbyły się Dni Grodźca zorganizowane wspólnie przez Sołtysa z Radą Sołecką oraz Stowarzyszenie Nasz Grodziec. Impreza rozpoczęła się meczem koszykówki Ozimek u-20 Grodziec/Ozimek oraz Biesiadą piosenki lubianej.

Głównymi uczestnikami biesiady były nasze zespoły Grodziec i Jutrzenka, które prowadziły śpiew. Po zakończeniu biesiady wystąpił z koncertem zespół Jes. Trzy dziewczyny poderwały do tańca większość publiczności. Ostatnim punktem sobotniego programu była zabawa taneczna, podczas której grała grupa Duoelektrix. Zupełnie poza sobotnim programem wystąpił z przemówieniem sołtys Biłki Szlacheckiej Igor Parubij. Mówił on między innymi o tym, że Polacy i Ukraińcy są sąsiadami i powinni żyć ze sobą w zgodzie. Zaprosił także mieszkańców Grodźca do odwiedzin wioski przodków. Czteroosobowa delegacja władz samorządowych z Biłki Szlacheckiej przebywała w Grodźcu od piątku. W sobotę rano goście zostali przyjęci w gospodarstwie agroturystycznym państwa B. i J. Marciniaków, a później zwiedzali naszą miejscowość. Widzieli cmentarz, kościół (wraz z odsłonięciem obrazu Matki Boskiej), Kalwarię Sybiraków, Kuźnię i zbiornik wodny po dawnej kopalni piasku. Nasza wieś zrobiła na nich bardzo dobre wrażenie, mówili, że bardzo im się wszystko podoba i że chcieliby, by na Ukrainie było równie ładnie. Drugi dzień rozpoczął się interesującym recitalem Moniki Stawczyk, która zaśpiewała sześć piosenek. Następnie na scenie pojawiły się zespoły biorące udział w organizowanym po raz trzeci Festiwalu trzech kultur. Wystąpiły dwa zespoły z Grodźca: "Grodziec" i "Jutrzenka", a także "Osowiec" z Osowca i Kazimiria z Kazimierza. Gwiazdą wieczoru był kabaret lwowski z tymczasową siedzibą w Bytomiu Tyligentne batiary. Razem z batiarami można było pośpiewać lwowskie piosenki, można było pośpiewać i większość skorzystała z tej okazji. Donośnie brzmiały słowa: "Ta joj ta Jóźku, ta dawaj pyska, Co tu robisz zaraz mów! Jestyś nam znajomy z bliska z twojij gęby widać Lwów!" Po Tyligentnych batiarach wystąpił także kabaret szkolny "Bez nazwy" ze SP w Grodźcu. Przygotowani przez panią Agnieszkę Grabowską uczniowie wypadli bardzo dobrze. Pomiędzy występami zespołów folklorystycznych mogliśmy podziwiać umiejętności zespołów tanecznych z Domu kultury w Ozimku. Ich występy kończyły się rzęsistymi oklaskami. W drugim dniu festynu nie zabrakło zabaw i konkursów dla dzieci. Pod patronatem Stowarzyszenia Nasz Grodziec prowadziły je panie Katarzyna Wąsik i Magdalena Sudoł.. Zajęcia te cieszyły się dużym zainteresowaniem, tym bardziej, że za zwycięstwo w zawodach można było wygrać jakąś słodką nagrodę. W niedzielę odwiedził Grodziec wieloletni rektor Uniwersytetu Opolskiego profesor Stanisław Nicieja, który opowiadał o swojej najnowszej książce Kresowe trójmiasto, traktującej o trzech miejscowościach: Truskawcu, Drohobyczu i Borysławiu. W niedzielę również odbyło się rozstrzygnięcie konkursu ogłoszonego przez Stowarzyszenie Nasz Grodziec "Ogrody wspomnień - moje korzenie". Komisja konkursowa w składzie: Agnieszka Grabowska, Barbara Durkalec i Barbara Stawczyk przyznała nagrody i wyróżnienia w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii uczestników dorosłych Komisja przyznała trzy wyróżnienia.

Otrzymali je:
- Irena Kuśmierska z Grodźca;
- Józef Gruszka z Grodźca,
- Józef Winnik z Karchowa-Kolonii.
W kategorii dzieci szkolnych Komisja przyznała:
1. miejsce Katarzynie Jarockiej,
2. miejsce Dominice Kosycor,
3. miejsce Katarzynie Supel,
a także wyróżnienia dla Karoliny Seman i Pauliny Plewy. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
Drugi dzień święta Grodźca zakończyła zabawa taneczna, podczas której grały zespoły Paradox i Sherwood.

Krzysztof Kleszcz

Odwiedza nas 44 gości oraz 0 użytkowników.

JOGA - zadbaj o zdrowie w formie relaksu - serdecznie zapraszamy - tel. 784614895