Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 11 Listopada

  Po raz 102 dzień 11 listopada obchodzony jest w Polsce jako Święto Niepodległości. Ten dzień szczególny zawsze był radosny towarzyszyły mu huczne imprezy, defilady, śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, biegaliśmy w różnych biegach, uczestniczyliśmy w koncertach i wielu innych wydarzeniach, słowem było podniośle, doniośle i uroczyście.
  Więcej ...
 • 2 Rajd

  Od dawna wiadomo było, że w tym roku Sekcja Rowerowa Cyklista, działająca przy Stowarzyszeniu Nasz Grodziec, będzie jeździć po Polesiu, rozpoczynając rajd w Brześciu na Białorusi, a kończąc w Lubomlu na Ukrainie. Wszystko było przygotowane, lecz koronawirus pokrzyżował plany. Wydawało się nawet, że zorganizowanie jakiegokolwiek rajdu nie będzie możliwe. A jednak się udało, naprędce wyznaczona trasa na Podlasiu spodobała się członkom sekcji rowerowej.
  Więcej ...
 • 3 http://www.grodziec.eu/parafia/wydarzenia/400-jubileusz

  W niedzielę, 23 sierpnia 2020r. w kościele parafialnym w Grodźcu odbyły się uroczystości jubileuszowe ks. prałata Edmunda Cisaka, wieloletniego Proboszcza Parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Wojciecha, Honorowego Obywatela Gminy Ozimek, Krajowego Kapelana Sybiraków.
  Więcej ...
 • 4 http://www.grodziec.eu/wies/wydarzenia/398-spotkanie-w-biblitece

  W niedzielne popołudnie, 5 lipca 2020r. grodziecka biblioteka była miejscem wyjątkowego spotkania. Miejscowa bibliotekarka Iwona Chętnicka jako organizator i gospodarz spotkania, wspierana przez tłumacza panią Magdalenę Lapshin z Centrum Badań Mniejszości Niemieckiej, gościła w placówce panów Güntera Mally i Hansa Mally z Norymbergii, którzy przybyli, aby spotkać się z reprezentantami lokalnej społeczności: sołtysem - panem Zdzisławem Adamskim oraz prezesem Stowarzyszenia Nasz Grodziec - panią Heleną Gruszką i jej zastępcą - panem Janem Karpa.
  Więcej ...
 • 5 Lorem ipsum dolor...

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur...
  Więcej ...

Półkolonie zimowe w Grodźcu

W dniach 23-27 stycznia Stowarzyszenie Nasz Grodziec zorganizowało po raz kolejny półkolonie w Kuźni dla najmłodszych mieszkańców Grodźca. Zajęcia prowadziły Anna Henne, Katarzyna Pastuch i Monika Stawczyk. Dzieci w tym roku miały masę atrakcji.

W pierwszym dniu były w DK w Ozimku na projekcji filmu Wojownicze Żółwie Ninja, następnego dnia były na basenie w Oleśnie, gdzie zajęcia w wodzie prowadził pan Zbyszek. Były szaleństwa na zjeżdżalniach wodnych i relaks w jacuzzi, a także poznawanie podstawowych zasad nauki pływania. W trzeci dzień dzieci ponownie wyjechały do DK w Ozimku na przedstawienie Przygody kotki Frylki. Trzeba w tym miejscu dodać, że jedną z nieprzewidzianych atrakcji wyjazdów do Ozimku, cieszącą się nie mniejszym zainteresowaniem niż przedstawienia okazał się automat z gorącą czekoladą. Bardzo interesującą wycieczką był wyjazd do zabytkowej kopalni Guido w Zabrzu. W kopalni można było pospacerować kilkaset metrów pod ziemią, dowiadując się ciekawych faktów dotyczących ciężkiej pracy górnika. W ostatnim dniu półkolonii został zorganizowany bal przebierańców połączony z  karaoke, co wywołało ogromny uśmiech na twarzach bardziej umuzykalnionych uczestników.  -Wyjątkowe, niezapomniane, wspaniałe- to tylko kilka określeń dzieci zapytanych o wrażenia po wspólnie spędzonych feriach.
My również dziękujemy za ten czas!  Do zobaczenia za rok! Organizatorzy składają serdeczne podziękowanie za pomoc w przygotowaniu pólkolonii pani Barbarze Katolik, dyrektor Ośrodka Integracji i Pomocy Społecznej oraz pani Helenie Gruszce, dyrektor Domu Kultury w Ozimku

Monika Stawczyk

Odwiedza nas 38 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2021 Nasz Grodziec