Półkolonie zimowe w Grodźcu

W dniach 23-27 stycznia Stowarzyszenie Nasz Grodziec zorganizowało po raz kolejny półkolonie w Kuźni dla najmłodszych mieszkańców Grodźca. Zajęcia prowadziły Anna Henne, Katarzyna Pastuch i Monika Stawczyk. Dzieci w tym roku miały masę atrakcji.

W pierwszym dniu były w DK w Ozimku na projekcji filmu Wojownicze Żółwie Ninja, następnego dnia były na basenie w Oleśnie, gdzie zajęcia w wodzie prowadził pan Zbyszek. Były szaleństwa na zjeżdżalniach wodnych i relaks w jacuzzi, a także poznawanie podstawowych zasad nauki pływania. W trzeci dzień dzieci ponownie wyjechały do DK w Ozimku na przedstawienie Przygody kotki Frylki. Trzeba w tym miejscu dodać, że jedną z nieprzewidzianych atrakcji wyjazdów do Ozimku, cieszącą się nie mniejszym zainteresowaniem niż przedstawienia okazał się automat z gorącą czekoladą. Bardzo interesującą wycieczką był wyjazd do zabytkowej kopalni Guido w Zabrzu. W kopalni można było pospacerować kilkaset metrów pod ziemią, dowiadując się ciekawych faktów dotyczących ciężkiej pracy górnika. W ostatnim dniu półkolonii został zorganizowany bal przebierańców połączony z  karaoke, co wywołało ogromny uśmiech na twarzach bardziej umuzykalnionych uczestników.  -Wyjątkowe, niezapomniane, wspaniałe- to tylko kilka określeń dzieci zapytanych o wrażenia po wspólnie spędzonych feriach.
My również dziękujemy za ten czas!  Do zobaczenia za rok! Organizatorzy składają serdeczne podziękowanie za pomoc w przygotowaniu pólkolonii pani Barbarze Katolik, dyrektor Ośrodka Integracji i Pomocy Społecznej oraz pani Helenie Gruszce, dyrektor Domu Kultury w Ozimku

Monika Stawczyk