Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 Przekaż nam 1%

  Jak co roku całość środków z 1% przeznaczana jest na inicjatywy na rzecz wsi i mieszkańców.
  Więcej ...
 • 2 Wizyta Św. Mikołaja

  05.12.2021 na zaproszenie Sołtysa Grodźca, Rady sołeckiej i Stowarzyszenia "Nasz Grodziec" do Świetlicy Wiejskiej „Pawilon” przybył długo wyczekiwany Gość. Święty Mikołaj, bo o nim mowa, zawitał do naszej miejscowości w przeddzień swoich imienin. Swą wizytą sprawił naszym najmłodszym mieszkańcom radość i wręczył słodkie upominki. Jako, że w Grodźcu mieszka wiele grzecznych dzieci, to i słodkości było bez liku!!!
  Więcej ...
 • 3 Rajd w Święto Niepodległości

  11 listopada, w dniu obchodów Narodowego Święta Niepodległości członkowie grupy „Cyklista” działającej w ramach Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” uczestniczyli w bardzo ciekawym wydarzeniu.
  Więcej ...
 • 4 Konkurs plastyczny

  We wtorek 02.11.2021 w grodzieckiej Kuźni zaprezentowano pokonkursową wystawę prac plastycznych. Konkurs plastyczny pt. „Mój Grodziec w barwach jesieni” został zorganizowany w okresie od 11 do 24 października przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową w Grodźcu.
  Więcej ...
 • 5 Tenis

  Po dwu latach przerwy spowodowanej pandemią, w sobotę, 23 października br. w sali gimnastycznej PSP w Grodźcu odbyły się zawody sportowe kolejnej VIII edycji Turniej Tenisa Stołowego zorganizowane przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec”.
  Więcej ...

Półkolonie zimowe

Tradycyjnie w drugim tygodniu ferii zimowych Stowarzyszenie Nasz Grodziec zorganizowało zimowisko dla dzieci. Za bezpieczeństwo ponad trzydziestu uczestników odpowiadały wychowawczynie: Marta Kujawa oraz Sylwia Lichosik.

W pierwszym dniu półkolonii gościliśmy panie z Tułowickiego Ośrodka Kultury, które opowiedziały nam o tradycji Świąt Wielkanocnych. Pokazały również, jak można wykonać oryginalne pisanki. Mogliśmy swoje dzieła zabrać do domu, by już niebawem postawić je na wielkanocnym stole.

Dużym zainteresowaniem cieszył się wyjazd do kina na film „Odlotowa przygoda” – dzieci z zapartym tchem oglądały przygody małych bohaterów podczas podróży na Księżyc.

Pojechaliśmy także na basen do Tarnowskich Gór, gdzie dzieci aktywnie korzystały z dostępnych atrakcji wodnych i zjeżdżalni.  Po wodnych szaleństwach roześmiani i zadowoleni wróciliśmy do domu.

Mieliśmy okazję poznać prawdziwego iluzjonistę, który przyjechał do Domu Kultury w Ozimku. Czarodziej zaprosił dzieci i wychowawców do wspólnej zabawy, a nawet zdradził publiczności niektóre tajemnice magii. Występ był bardzo interesujący – po zakończonym widowisku nagrodziliśmy magika gromkimi brawami.

Wykorzystując papier i inne materiały, dzieci wykonały kreacje według własnego projektu, wykazując się dużą wyobraźnią i kreatywnością. Znalazł się także czas na zabawy aktywizujące, dzięki którym mogliśmy się zintegrować i lepiej poznać. Pogoda pozwoliła nam na aktywność na świeżym powietrzu – spędziliśmy miłe chwile na placu zabaw i boisku szkolnym, bawiąc się przy tym wyśmienicie. Wspólnie spędzony czas z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za pomoc w przygotowaniu atrakcji dyrektor Ośrodka Integracji i Pomy Społecznej, pani Barbarze Katolik, a także dyrektor Domu Kultury, pani Helenie Gruszce.

                                                                                                          Sylwia Lichosik

 

Odwiedza nas 1313 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2022 Nasz Grodziec