Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 Przekaż nam 1%

  Jak co roku całość środków z 1% przeznaczana jest na inicjatywy na rzecz wsi i mieszkańców.
  Więcej ...
 • 2 Wizyta Św. Mikołaja

  05.12.2021 na zaproszenie Sołtysa Grodźca, Rady sołeckiej i Stowarzyszenia "Nasz Grodziec" do Świetlicy Wiejskiej „Pawilon” przybył długo wyczekiwany Gość. Święty Mikołaj, bo o nim mowa, zawitał do naszej miejscowości w przeddzień swoich imienin. Swą wizytą sprawił naszym najmłodszym mieszkańcom radość i wręczył słodkie upominki. Jako, że w Grodźcu mieszka wiele grzecznych dzieci, to i słodkości było bez liku!!!
  Więcej ...
 • 3 Rajd w Święto Niepodległości

  11 listopada, w dniu obchodów Narodowego Święta Niepodległości członkowie grupy „Cyklista” działającej w ramach Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” uczestniczyli w bardzo ciekawym wydarzeniu.
  Więcej ...
 • 4 Konkurs plastyczny

  We wtorek 02.11.2021 w grodzieckiej Kuźni zaprezentowano pokonkursową wystawę prac plastycznych. Konkurs plastyczny pt. „Mój Grodziec w barwach jesieni” został zorganizowany w okresie od 11 do 24 października przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową w Grodźcu.
  Więcej ...
 • 5 Tenis

  Po dwu latach przerwy spowodowanej pandemią, w sobotę, 23 października br. w sali gimnastycznej PSP w Grodźcu odbyły się zawody sportowe kolejnej VIII edycji Turniej Tenisa Stołowego zorganizowane przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec”.
  Więcej ...

Serdecznie zapraszamy do udziału w IX Opolskich Spotkaniach Kresowych.

Dzieci i młodzież zachęcamy do udziału w konkursie plastycznym. Aby wielobarwne Kresy ze wspomnień przodków nabrały kolorów w wyobraźni młodych zachęcamy ich do rozmów z rodzicami i dziadkami, następnie przedstawienia wyobrażeń w formie pracy plastycznej, 

Link do regulaminu konkursu i zgody na udział w konkursie:

 REGULAMIN konkursu plastycznego

Przewidziano ciekawe nagrody!

 

   Już w piątkowe popołudnie 02.09 w świetlicy będzie można wspólnie zgłębiać tajemnice kuchni kresowej, W sobotę 03.09 będzie okazja do wspólnego muzykowania, potem wspólnie poćwiczymy bałakanie, a na końcu przypomnimy dawne techniki rękodzielnicze. Chcielibyśmy by warsztaty były okazją do poszerzania wiedzy o kulturze kresowej nawiązywania relacji międzypokoleniowych, zapraszamy uczestników w każdym wieku. W niedzielę zostanie odprawiona msza święta dożynkowa (dożynki parafialne) oraz w intencji kresowian i złożenie kwiatów pod Pomnikiem Wypędzonych z Kresów. W niedzielne popołudnie zapraszamy na ostatnie punkt programu- Spacer z Kulturą Kresową (szczegóły na plakacie) 

Zapraszamy!

Copyright 2022 Nasz Grodziec