Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 Przekaż nam 1%

  Jak co roku całość środków z 1% przeznaczana jest na inicjatywy na rzecz wsi i mieszkańców.
  Więcej ...
 • 2 Wizyta Św. Mikołaja

  05.12.2021 na zaproszenie Sołtysa Grodźca, Rady sołeckiej i Stowarzyszenia "Nasz Grodziec" do Świetlicy Wiejskiej „Pawilon” przybył długo wyczekiwany Gość. Święty Mikołaj, bo o nim mowa, zawitał do naszej miejscowości w przeddzień swoich imienin. Swą wizytą sprawił naszym najmłodszym mieszkańcom radość i wręczył słodkie upominki. Jako, że w Grodźcu mieszka wiele grzecznych dzieci, to i słodkości było bez liku!!!
  Więcej ...
 • 3 Rajd w Święto Niepodległości

  11 listopada, w dniu obchodów Narodowego Święta Niepodległości członkowie grupy „Cyklista” działającej w ramach Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” uczestniczyli w bardzo ciekawym wydarzeniu.
  Więcej ...
 • 4 Konkurs plastyczny

  We wtorek 02.11.2021 w grodzieckiej Kuźni zaprezentowano pokonkursową wystawę prac plastycznych. Konkurs plastyczny pt. „Mój Grodziec w barwach jesieni” został zorganizowany w okresie od 11 do 24 października przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową w Grodźcu.
  Więcej ...
 • 5 Tenis

  Po dwu latach przerwy spowodowanej pandemią, w sobotę, 23 października br. w sali gimnastycznej PSP w Grodźcu odbyły się zawody sportowe kolejnej VIII edycji Turniej Tenisa Stołowego zorganizowane przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec”.
  Więcej ...

6 grudnia to wyjątkowy dzień w kalendarzu. Tego dnia dzieci z nadzieją wyczekują niezwykłego gościa. W tym magicznym czasie wszystkie grzeczne dzieci nasłuchują dźwięku dzwonków albo wypatrują śladów kopyt reniferów. Najmłodsi mieszkańcy Grodźca mieli dużo szczęścia, gdyż mmogli spotkać długo wyczekiwanego przybysza. Święty Mikołaj odwiedził dzieci, które licznie przybyły na tę okazję do świetlicy wiejskiej.

Święty Mikołaj w dniu swoich imienin ma mnóstwo pracy, dzieci wybaczyły mu więc lekkie spóźnienie. Na szczęście zadzwonił wcześniej do pani Iwony, która na co dzień pracuje w grodzieckiej filii biblioteki i uprzedził o lekkich kłopotach z „pojazdem”. W rozmowie wspominał coś o saniach i reniferach... niestety pani Iwona zupełnie go nie rozumiała. Na szczęście dzieci dobrze znają Świętego. Wyjaśniły, że „Święty” to nie nazwisko pana Mikołaja, a renifery to nie konie mechaniczne lecz prawdziwe renifery obdarzone magiczną mocą.

Kiedy w oddali słychać było dźwięk dzwonków, dzieci wiedziały, że Mikołajowi udało się dotrzeć do Grodźca. Radośnie przywitały gościa i z zadowoleniem odbierały z jego rąk prezenty. Czasem recytowały wierszyki, a czasem obiecywały, że za rok będą lepiej przygotowane. Zwykle zapewniały Mikołaja, że były grzeczne... choć zdarzyły się śmiałkowie, którzy przyznali się Mikołajowi do mniej grzecznych zachowań... Święty jednak doceniając szczerość obdarował wszystkie dzieci pakunkami. Prawdziwie gwiazdkowy nastrój zapanował jednak, gdy Hania zaśpiewała dla nas piękną, nostalgiczną kolędę.

Mikołaju. Bardzo miło było Cię gościć w Grodźcu, do zobaczenia za rok!

Organizatorzy s składają szczególne podziękowania Iwonie Chętnickiej za to, że dzielnie przekazała zebranym dzieciom wiadomość od Świętego Mikołaja, Hannie Adamiec za piękny występ i Krzysztofowi Adamcowi za … nieocenioną pomoc.

 

JOGA - zadbaj o zdrowie w formie relaksu - serdecznie zapraszamy - tel. 784614895