Przedszkole w Grodźcu

22 kwietnia odbyło się spotkanie, podczas którego architekt Ramona Zygmunt-Olejnik przedstawiła wizualizacje i omówiła projekt przedszkola. Przedszkole ma być budynkiem parterowym w kształcie prostokąta, nawiązującym architektonicznie do budynków sąsiednich (elewacja do budynku SP, bryła do budynku sali gimnastycznej).

Całość będzie podzielona na dwie strefy, w pierwszej znajdą się dwie sale pobytu dla dzieci, łazienki, sala integracji i terapii oraz pokój dyrekcji, a druga będzie strefą socjalną z zapleczem żywieniowym. Od strony wschodniej przewidziano plac zabaw. Wejście do przedszkola umieszczone będzie od strony ul. Ogrodowej, tam też zostanie zbudowany parking dla samochodów. Przedszkole będzie mogło przyjąć 50. dzieci.

i mostki

Na sesji w dniu 29 marca 2021 r. Rada Miasta na wniosek burmistrza Ozimka Mirosława Wieszołka przeznaczyła 257 000 zł na remont dwóch mostków na rzece Białce. Jest więc duża szansa, że mostek na wprost ul. Krótkiej (nieprzejezdny od 10 lat) i kolejny w kierunku Dobrodzienia, zostaną naprawione i będzie można z nich korzystać.

                                                                                                          Krzysztof Kleszcz