Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

  • 1 Przekaż nam 1%

    Jak co roku całość środków z 1% przeznaczana jest na inicjatywy na rzecz wsi i mieszkańców.
    Więcej ...
  • 2 Wizyta Św. Mikołaja

    05.12.2021 na zaproszenie Sołtysa Grodźca, Rady sołeckiej i Stowarzyszenia "Nasz Grodziec" do Świetlicy Wiejskiej „Pawilon” przybył długo wyczekiwany Gość. Święty Mikołaj, bo o nim mowa, zawitał do naszej miejscowości w przeddzień swoich imienin. Swą wizytą sprawił naszym najmłodszym mieszkańcom radość i wręczył słodkie upominki. Jako, że w Grodźcu mieszka wiele grzecznych dzieci, to i słodkości było bez liku!!!
    Więcej ...
  • 3 Rajd w Święto Niepodległości

    11 listopada, w dniu obchodów Narodowego Święta Niepodległości członkowie grupy „Cyklista” działającej w ramach Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” uczestniczyli w bardzo ciekawym wydarzeniu.
    Więcej ...
  • 4 Konkurs plastyczny

    We wtorek 02.11.2021 w grodzieckiej Kuźni zaprezentowano pokonkursową wystawę prac plastycznych. Konkurs plastyczny pt. „Mój Grodziec w barwach jesieni” został zorganizowany w okresie od 11 do 24 października przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową w Grodźcu.
    Więcej ...
  • 5 Tenis

    Po dwu latach przerwy spowodowanej pandemią, w sobotę, 23 października br. w sali gimnastycznej PSP w Grodźcu odbyły się zawody sportowe kolejnej VIII edycji Turniej Tenisa Stołowego zorganizowane przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec”.
    Więcej ...

Grodziec-Ogrodzieniec-Pieskowa Skała-Ojców

Wiele atracyjnych miejsc zwiedzili uczestnicy wycieczki zorganizowanej 15 września  przez Sekcję Turystyczną Włóczykij Stowarzyszenia „Nasz Grodziec”. Pierwszym miejscem były ruiny zamku w Ogrodzieńcu. Zamek ten, co ciekawe, wybudował w XIV-XV w. ród Włodków herbu Sulima, ten sam, który był właścicielem Biłki Szlacheckiej.

W  Ogrodzieńcu zobaczyli też salę tortur, ze zgromadzonymi przyrządami służącymi specjalnie do zadawania cierpień. Jeszcze więcej atrakcji czekało w zamku Pieskowa Skała. Czternastowieczny, wielokrotnie przebudowywany zamek mieści w sobie obecnie Oddział Państwowych Zbiorów Sztuki na Wawelu. Ekspozycja stała Przemiany stylowe w dziejach sztuki europejskiej od średniowiecza po dwudziestolecie międzywojenne podzielona została według panujących w sztuce stylów (sala średniowiecza, renasansu, baroku, itd.). W każdej z sal bogate zbiory malarstwa światowego (m. in. Eugeniusz Delacroix, Bartholomeus van der Helst) i polskiego (m. in. Henryk Siemiradzki, Józef Chełmoński, Jacek Malczewski), porcelana z Miśni, Berlina, Wierbiłek, gobeliny, rzeźby, naczynia i sprzęty codziennego użytku. Całości dopełniają zebrane meble z epoki. Z Pieskowej Skały pojechali do Ojcowa, w którym znajdują się znacznie bardziej zniszczone ruiny zamku. Prócz ruin jest też w pobliżu Ojcowa Jaskinia Łokietka, gdzie według legendy miał schronić się Władysław Łokietek przed wojskami czeskiego króla Wacława II. Po półgodzinnym, intensywnym marszu pod górę dotarli do jaskini i pod opieką przewodnika zwiedzili jej trzy komory. Z Jaskini Łokietka  wracali niebieskim szlakiem pod Bramę Krakowską, a stamtąd do źródełka miłości i do autokaru. W wycieczce wzięło udział siedemdziesiąt osób. Organizatorzy dziękują panu Wojciechowi Filipowiczowi za ciekawe informacje na temat zwiedzanych obiektów.

Krzysztof Kleszcz

Odwiedza nas 68 gości oraz 0 użytkowników.

JOGA - zadbaj o zdrowie w formie relaksu - serdecznie zapraszamy - tel. 784614895